Liga Biegów Górskich ATTIQ (cz.29) - BiegiGorskie.pl

Liga Biegów Górskich ATTIQ (cz.29)

To co się wydarzyło w miniony weekend należy nazwać co najmniej sporą niespodzianką. Na dwóch festiwalach (Gorce Ultra Trail i Festiwal Biegów Alpejskich w Zawoi) biegów było sporo ale tylko jeden kategorii S – Chaszczok. I to właśnie głównie dzięki tym zawodom znów w ATTIQ Lidze bardzo dużo zmian w czołówce.

Wśród mężczyzn dwóch prowadzących zawodników – Bartosz Misiak (Alpin Sport HOKA One One Team) i Tomasz Skupień (Muay Running Team) odpalili rakiety i mocno uciekli peletonowi.

Bartosz Misiak zanotował znakomity występ w Chaszczoku Biegu na Babią Górę – wygrywając w świetnym stylu.

Foto: Magdalena Sedlak – Fotografia Bez Miary

Tomek Skupień – był co prawda drugi ale potem brał udział w całym cyklu zawodów w którym zwyciężył aż z 22 minutową przewagą!

Foto: Magdalena Sedlak – Fotografia Bez Miary

Świetnie Chaszczoka pobiegł najlepszy Masters w ATTIQ Lidze – Piotr Biernawski – zajmując trzecie miejsce, dzięki czemu mocno zbliżył się do trzeciego w Lidze – Sylwestra Lepiarza.

Foto: Magdalena Sedlak – Fotografia Bez Miary

Na miejscu piątym pozostaje Krzysztof Bodurka (Alpin Sport HOKA One One).

Foto: UltraLovers – Jacek Deneka

Równie ciekawie “porobiło się” wśród Pań.

Walecznej Katarzynie Wilk pomimo  zwycięstwie w Chaszczoku i na drugi dzień wywalczeniu drugiego miejsca w Gorce Ultra Trail 12km nie udało się obronić fotela liderki…

Foto: Magdalena Sedlak – Fotografia Bez Miary

… a to za sprawą “wściekłego” ataku Izabeli Zatorskiej -Pleskacz (Alpin Sport HOKA One One Team), która w Zawoi wystartowała w trzech biegach i w Chaszczoku była trzecia a dwa wygrała: Bieg na Małą Babią i Bieg Wschodzącego Słońca.

Foto: Magdalena Sedlak – Fotografia Bez Miary

Na miejsce trzecie awansowała Anna Skalska (Carbon OCR Racing Team) – czwarta na Chaszczoku

Na miejsce 4 spadła nie tak dawna liderka – Dominika Bolechowska (Alpin Sport HOKA One One)

Foto: Jolanta Błasiak – Wielgus

… a na 5 – Maria Czok (Alpin Sport HOKA One One Team).

Foto: Widzę Cię Katarzyna Serafin-Ciupek

Tymczasem już w najbliższy weekend kolejne biegi w tym kategorii M…

A teraz tradycyjnie, zanim przejdziemy do szczegółowych tabel – mała przerwa na reklamę naszej kolekcji ligowej 😉

… którą znajdziecie -> tutaj <-

A już w najbliższy weekend kolejna duża porcja biegów:

Chudy Wawrzyniec

Enervit 10. Bieg na Wielką Sowę

IV Memoriał Lucka Chorążego

Po 29 kolejkach w ATTIQ Lidze Biegów Górskich sklasyfikowanych mamy: 19.164 zawodników (5.661 kobiety i 13.503 mężczyzn).

Pamiętajcie także, że trwają już zapisy na bieg finałowy ATTIQ Ligi Biegów Górskich – w tym roku zapraszamy do Sokolca w Góry Sowie, gdzie będziemy świętować podsumowanie sezonu biegowego w górach i jednocześnie 50-lecie Schroniska Orzeł w ramach specjalnie na tą okazję przygotowanego Półmaratonu Górskiego Orzeł

 

Czołówka klasyfikacji drużynowej wygląda następująco:

1. Alpin Sport HOKA One One Team – 73 pkt

2. Muay Running Team – 47 pkt

3. Salco Garmin Team – 24 pkt

4-5. LKB Rudnik – 18 pkt

4-5. Carbon OCR Racing Team /Festiwal Biegowy – 18 pkt

6. Matner Running Team – 15 pkt

Tradycyjnie przypominamy że wszystkie wyniki możecie zobaczyć na naszej -> platformie ligowej <-.

KOBIETY:

-> Pełna klasyfikacja KOBIET <-

Kategorie wiekowe Ligi:

Juniorki (K16-19):

1.(39) Magdalena Kobielusz (SSR LZS Sokół Szczyrk)– 450 pkt
2.(49) Monika Węgrzyn (UKS TIKI TAKA Kolbuszowa)– 405 pkt
3.(60) Karolina Smolarczyk (MKS Stal Nowa Dęba) – 360 pkt

Seniorki I (K20-29):

1-2.(8) Katarzyna Solińska (HOKA One One Team) – 950 pkt
1-2.(8) Paulina Tracz (Salco Garmin Team) – 950 pkt
3.(12) Urszula Podolak (Przedwojewski Mountain Team) – 810 pkt

Seniorki II (K30-39):

1.(1) Katarzyna Wilk – 1.585 pkt
2.(3) Anna Skalska (Carbon OCR Racing Team) – 1.385 pkt
3.(5) Maria Czok (Alpin Sport HOKA One One Team) – 1.290 pkt

Masters (K40-49):

1.(4) Dominika Bolechowska (Alpin Sport HOKA One One Team) – 1.325 pkt
2.(19) Beata Winiarczyk-Jadach (TG Sokół Zakopane) – 670 pkt
3.(20) Beata Lange (Biłgoraj Biega) – 665 pkt

Weteranki I (K50-59):

1.(1) Izabela Zatorska-Pleskacz (Alpin Sport HOKA One One) – 1.686 pkt
2.(10) Maria Domiszewska (MKS Halicz Ustrzyki Dolne) – 886 pkt
2.(35) Dorota Jonkisz (Rytm)  – 481 pkt

Weteranki II (K60+):

1.(353) Krystyna Mączka (OTK Rzeźnik)  – 125 pkt
2.(383) Krystyna Świerk (Naturalnie Janowice) – 116 pkt
3.(429) Anna Morawska – 100 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(1) Izabella Zatorska-Pleskacz (Alpin Sport HOKA One One Team) – 915 pkt
2.(5) Maria Czok (Alpin Sport HOKA One One Team)– 840 pkt
3.(3) Anna Skalska (Carbon OCR Racing Team) – 660 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(4) Dominika Bolechowska (Alpin Sport HOKA One One Team) – 505 pkt
2.(10) Maria Domiszewska (MKS Halicz Ustrzyki Dolne) – 395 pkt
3.(65) Martyna Adamczyk – 345 pkt

Najlepsze zawodniczki na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(6) Kinga Gomołysek (Matner Running Team) – 840 pkt
2.(2) Katarzyna Wilk – 640 pkt
3.(3) Anna Skalska (Carbon OCR Racing Team) – 610 pkt

Najlepsze zawodniczki na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(40) Anna Karolak  (MUAY Running Team) – 445 pkt
2.(26) Anna Przebinda – 380 pkt
3.(42) Karolina Dziubała (Ultra Para – Biegamy w Gorach) – 380 pkt

Czołówka zawodników Ultra Challenge Of Poland:

-> Wszystkie wyniki kobiet Ultra Challenge Of Poland <-

MĘŻCZYŹNI:

-> Pełna klasyfikacja MĘŻCZYZN <-

Kategorie wiekowe Ligi:

Juniorzy (M16-19):

1.(13) Marcel Broj (Broj Team Zlinice) – 851 pkt
2-3.(64) Bartłomiej Świątek (OLTS Opoczno Sport Team) – 400 pkt
2-3.(64) Michał Dudczak (UKS Budowlani Nowy Sącz) – 400 pkt

Seniorzy I (M20-29):

1.(3) Sylwester Lepiarz (LKB Rudnik) – 1.330 pkt
2.(5) Krzysztof Bodurka (Alpin Sport HOKA One One Team) – 1.260 pkt
3.(7) Marcin Kubica (INOV-8) – 1.080 pkt

Seniorzy II (M30-39):

1.(1) Bartosz Misiak (Alpin Sport HOKA One One Team) – 1.795 pkt
2.(2) Tomasz Skupień (Muay Running Team) – 1.785 pkt
3.(6) Pavel Brydl (Muay Running Team) – 1.100 pkt

Masters (M40-49):

1.(4) Piotr Biernawski (ATTIQ Team/Salming) – 1.285 pkt
2.(14) Marcin Wróbel (Mitsubishi Materials MTB Team) – 820 pkt
3.(24) Tomasz Koczwara – 700 pkt

Weterani I (M50-59):

1.(11) Marek Sokołowski (Alpin Sport HOKA One One Team) – 905 pkt
2.(70) Jacek Gardener (JacekBiega Running Team) – 383 pkt
3.(74) Marek Nosalik  (MTA) – 373 pkt

Weterani II (M60+):

1.(63) Janusz Ferenc (UKS Ludwikowice) – 402 pkt
2.(176) Roman Trzcieliński (PSY Warszawa) – 236 pkt
3.(190) Zbigniew Rajtar (Rontil-Compass) – 227 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(3) Sylwester Lepiarz (LKB Rudnik) – 900 pkt
2.(1) Bartosz Misiak (Alpin Sport HOKA One One Team) – 880 pkt
3.(2) Tomasz Skupień (Muay Running Team) – 635 pkt

Najlepsze zawodnicy w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(4) Piotr Biernawski (ATTIQ Team/Salming) – 375 pkt
2.(7) Marcin Kubica (Inov-8 Team) – 360 pkt
3.(13) Marcel Broj (Broj Team Źlinice) – 335 pkt

Najlepsze zawodnicy na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(2) Tomasz Skupień (Muay Running Team) – 780 pkt
2.(6) Pavel Brydl (Muay Running Team) – 760 pkt
3.(24) Tomasz Koczwara – 700 pkt

Najlepsze zawodnicy na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(37) Bartosz Gorczyca (GrpaLuktrans.PL) – 550 pkt
2.(19) Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie) – 526 pkt
3.(44) Roman Ficek (Muay Running Team)  – 450 pkt

Czołówka zawodników Ultra Challenge Of Poland:

-> Wszystkie wyniki mężczyzn Ultra Challenge Of Poland <-

-> REGULAMIN Ligi Biegów Górskich ATTIQ <-


Sponsorem tytularnym Ligi Biegów Górskich jest marka ATTIQ:

O Wasze zdrowie i dobre samopoczucie dba: MOLPHARMAPartner Techniczny ATTIQ Ligi Biegów Górskich

Partnerem technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich z branży trofeów sportowych jest firma TRYUMF

Partnerem technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich z branży samochodowej jest firma SsangYong – innowacyjna koreańska marka ludzi aktywnych.

Strategicznym Sponsorem technicznym Ligi Biegów Górskich ATTIQ  z zakresu suplementacji sportowej jest marka ALE 

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich ATTIQ  z zakresu zaawansowanych systemów pomiarowych jest  GARMIN Polska

Partnerem Technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich w zakresie rozwiązań informatycznych jest firma ANDROBIT

Partnerem technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich w zakresie regeneracji jest firma SALCO

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*