Liga Biegów Górskich ATTIQ (cz.15) - BiegiGorskie.pl

Liga Biegów Górskich ATTIQ (cz.15)

Oj działo się działo w Lidze Biegów Górskich ATTIQ. Znów zmian co niemiara – oczywiście głównie za sprawą Biegów w Szczawnicy w tym w głównej mierze dzięki Mistrzostwom Polski PZLA na długim dystansie, które to w dużej mierze wywróciły naszą klasyfikację do góry nogami…

Wśród Pań na fotelu liderki udało się utrzymać rewelacyjnej Katarzynie Wilk, która w Szczawnicy pobiegła w Hyżej Durbaszce i zajęła tam drugie miejsce.

Foto: Magdalena Sedlak – Fotografia Bez Miary

Na drugie miejsce z trzeciego przesunęła się Kinga Kwiatkowska (Alpin Sport HOKA One One Team), która w Wielkiej Prehybie weszła do TOP 10 kobiet, choć zapewne oczekiwania były nieco większe …

Foto: Jacek Deneka – UltraLovers

Na miejsce trzecie, po zdobyciu brązowego medalu Mistrzostw Polski w Szczawnicy awansowała Katarzyna Solińska (HOKA One One Team Poland).

Foto: Natalia Podsadowska

Z miejsca 2 na 4 spadła pauzująca tym razem – znakomita zawodniczka z kategorii K-50 – Maria Domiszewska (MKS Halicz Ustrzyki).

Foto: Jacek Deneka – UltraLovers

Na miejsce 5 awansowała rewelacja ubiegłorocznych rozgrywek ligowych – Kinga Gomołysek (Matner Running Team) – 7 na Wielkiej Prehybie.

Foto: Magdalena Sedlak – Fotografia Bez Miary

Na miejscu 6 nasza nasza początkowa liderka – Beata Lange, która w Szczawnicy zajęła 3 lokatę na Dzikim Groniu.

Foto: Magdalena Sedlak – Fotografia Bez Miary

… a już tuż za nią Wicemistrzyni Polski ze Szczawnicy Paulina Wywłoka (Salco Garmin Team).

Foto: Natalia Podsadowska

Równie dużo zmian wśród Panów – może nawet więcej bo mamy zmianę lidera – do anglosaskiego złota wywalczonego w Ustrzykach – Krzysztof Bodurka (Alpin Sport HOKA One One Team) dorzuca srebro ze Szczawnicy i zostaje naszym nowym liderem …

Foto: Magdalena Sedlak – Fotografia Bez Miary

… spychając na miejsce drugie Daniela Żuchowskiego (Muay Running Team), który w Szczawnicy zajął 12 miejsce i ma na swym koncie już 5 górskich startów.

Foto: Natalia Podsadowska

Na miejsce trzecie wskakuje Tomasz Skupień (Muay Running Team), który w Mistrzostwach Polski wywalczył miejsce 9.

Foto: Natalia Podsadowska

Na miejscu 4 – kolejna rewelacja tegorocznych rozgrywek – zawodnik ze “stajni” Darka Kruczkowskiego – Paweł Czerniak (Karkonosz Running Team-Biegaj z Pasją Szklarska Poręba), który na Wielkiej Prehybie zajął miejsce tuż za podium – niewiele tracąc do brązowego medalisty – Kamila Leśniaka.

Foto: Natalia Podsadowska

Na miejscu 5 najlepszy z 50-latków – Marek Sokołowski (Alpin Sport HOKA One One Team) , który tym razem walczył w biegu alepejskim w Żywcu na Szczyt Grojca.

A w Ultra Challenge Of Poland na prowadzeniu rewelacyjni Łukasz i Renata Dyduła, którzy zgromadzili już na swym koncie 474 górskie ultra kilometry i są już o krok by jako pierwsi zapewnić sobie co najmniej brązową klamrę Ultra Challenge of Poland i to przed połową roku …

A teraz mała przerwa na reklamę 😉 … dedykowaną kolekcję biegową ATTIQ Ligi Biegów Górskich znajdziesz -> tutaj <-

Dzięki długiemu majowemu weekendowi biegi trwają w najlepsze – 2 maja odbyły się Górski półmaraton z flagą na Trójgarbie i Górska dycha pod Trójgarbem, 3 maja: 100 miles of Beskid Wyspowy, 4 maja: Garmin Ultra Race Myślenice, 1.Sowiogórska Dycha a 5 maja: 6.Półmaraton Sowiogórski.

Po 15 kolejkach w ATTIQ Lidze Biegów Górskich sklasyfikowanych mamy: 8.371 zawodników (2.401 kobiety i 5.970 mężczyzn).

Czołówka klasyfikacji drużynowej:

1. Alpin Sport HOKA One One Team – 69 pkt

2. Muay Running Team – 57 pkt

3. MKS Halicz Ustrzyki Dolne – 18 pkt

4-5. MKS Halicz Ustrzyki Dolne – 17 pkt

4-5. Karkonosz Running Team-Biegaj z Pasją Szklarska Poręba – 17 pkt

Tradycyjnie przypominamy że wszystkie wyniki możecie zobaczyć na naszej -> platformie ligowej <-.

KOBIETY:

-> Pełna klasyfikacja KOBIET <-

Kategorie wiekowe Ligi:

Juniorki(K16-19):

1.(27) Karolina Smolarczyk (MKS Stal Nowa Dęba) – 200 pkt
2.(45) Agnieszka Chorzępa (KKB MOSiR Krosno)– 180 pkt
3.(54) Julia Ścisłowska (LLKS Osowa Sień) – 160 pkt

Seniorki I (K20-29):

1.(3) Katarzyna Solińska (HOKA One One) – 550 pkt
2.(7) Paulina Wywłoka (Salco Garmin Team) – 380 pkt
3.(10) Urszula Podolak (Przedwojewski MOuntain Team) – 300 pkt

Seniorki II (K30-39):

1.(1) Katarzyna Wilk (Pleśna) – 615 pkt
2.(3) Kinga Kwiatkowska (Alpin Sport HOKA One One Team) – 590 pkt
3.(6) Kinga Gomołysek (Matner Running Team) – 415 pkt

Masters (K40-49):

1.(6) Beata Lange (Biłgoraj Biega) – 410 pkt
2.(7) Dominika Bolechowska (Alpin Sport HOKA One One Team) – 380 pkt
3.(16) Katarzyna Krym (Night Runners Wrocław) – 260 pkt

Weteranki I (K50-59):

1.(4) Maria Domiszewska (MKS Halicz Ustrzyki Dolne) – 475 pkt
2.(63) Bożena Kończewska (MKS Halicz Ustrzyki Dolne) – 150 pkt
2.(79) Ewa Pałuzewicz (Visegrad Maraton Rytro) – 130 pkt

Weteranki II (K60+):

1.(335) Bożena Dobrowolska (Sportowi Emeryci Jelenia Góra) – 45 pkt
2.(335) Anna Morawska – 45 pkt
2.(335) Justyna Boczkowska – 45 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(299) Magdalena Kobielusz – 50 pkt
2.(334) Izabella Zatorska-Pleskacz – 46 pkt
3.(416) Julia Nykiel (Nutrend Team)– 30 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(7) Dominika Bolechowska (Alpin Sport HOKA One One Team) – 380 pkt
2.(10) Dominika Wiśniewska – Ulfik (Alpin Sport HOKA One One Team) – 300 pkt
3.(4) Maria Domiszewska (MKS Halicz Ustrzyki Dolne) – 285 pkt

Najlepsze zawodniczki na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(3) Katarzyna Solińska (HOKA One One Team Poland) – 550 pkt
2.(2) Kinga Kwiatkowska (Alpin Sport HOKA One One Team) – 455 pkt
3.(1) Katarzyna Wilk (Pleśna) – 425 pkt

Najlepsze zawodniczki na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(41) Anna Biniecka (OTK Rzeźnik) – 185 pkt
2.(22) Renata Dyduła (Ital Car Team) – 180 pkt
3.(45) Barbara Olschimke-Marmurowicz (Kolorowa Drużyna Nessi) – 180 pkt

Czołówka zawodników Ultra Challenge Of Poland:

-> Wszystkie wyniki kobiet Ultra Challenge Of Poland <-

MĘŻCZYŹNI:

-> Pełna klasyfikacja MĘŻCZYZN <-

Kategorie wiekowe Ligi:

Juniorzy (M16-19):

1-2.(34) Marcel Broj (Broj Team Zlinice) – 200 pkt
1-2.(34) Michał Dudczak (UKS Budowlani Nowy Sącz) – 200 pkt
3.(42) Bartłomiej Świątek (OLTS Opoczno Sport Team) – 180 pkt

Seniorzy I (M20-29):

1.(1) Krzysztof Bodurka (Alpin Sport HOKA One One Team) – 680 pkt
2-3.(10) Marcin Kubica (Inov 8) – 360 pkt
2-3.(10) Radosław Boniec – 360 pkt

Seniorzy II (M30-39):

1.(2) Daniel Żuchowski (Muay Running Team) – 540 pkt
2.(3) Tomasz Skupień (Muay Running Team) – 485 pkt
3.(4) Paweł Czerniak (Karkonosz Running Team-Biegaj z Pasją Szklarska Poręba) – 430 pkt

Masters (M40-49):

1.(8) Tomasz Koczwara – 380 pkt
2.(9) Piotr Biernawski (ATTIQ Team/Salming) – 365 pkt
3.(27) Dominik Włodarkiewicz (Dynafit Polska) – 248 pkt

Weterani I (M50-59):

1.(5) Marek Sokołowski (Alpin Sport HOKA One One Team) – 427 pkt
2.(63) Grzegorz Czyż (GRUPA AZOTY – AUTOMATYKA TARNÓW) – 150 pkt
3.(97) Sławomir Mąka (Starglass Team Ostrołęka) – 108 pkt

Weterani II (M60+):

1.(83) Jerzy Haduch (Sanok i Okolice) – 122 pkt
2.(376) Zbigniew Szatanik (Ujsoły) – 47 pkt
3.(381) Ryszard Smuda – 45 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(16) Bartosz Misiak (Alpin Sport Team) – 50 pkt
2.(381) Adam Wójcik (Andrychów Running) – 45 pkt
3.(433) Kamil Lisicki (Rozbiegamy To Miasto Czechowice) – 40 pkt

Najlepsze zawodnicy w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(10) Marcin Kubica (Inov-8 Team) – 360 pkt
2.(1) Krzysztof Bodurka (Alpin Sport HOKA One One Team) – 300 pkt
3.(15) Sylwester Lepiarz (LKB Rudnik) – 280 pkt

Najlepsze zawodnicy na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(3) Tomasz Skupień (Muay Running Team) – 485 pkt
1.(4) Paweł Czerniak (Karkonosz Running Team-Biegaj z Pasją Szklarska Poręba) – 430 pkt
2.(8) Tomasz Koczwara – 380 pkt

Najlepsze zawodnicy na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(28) Paweł Perykasza (Grupaluktrans.pl) – 185 pkt
2.(50) Andrzej Zieliński (HRmax) – 170 pkt
3.(24) Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie) – 126 pkt

Czołówka zawodników Ultra Challenge Of Poland:

-> Wszystkie wyniki mężczyzn Ultra Challenge Of Poland <-

-> REGULAMIN Ligi Biegów Górskich ATTIQ <-


Sponsorem tytularnym Ligi Biegów Górskich jest marka ATTIQ:

Partnerem technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich z branży trofeów sportowych jest firma TRYUMF

Partnerem technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich z branży samochodowej jest firma SsangYong – innowacyjna koreańska marka ludzi aktywnych.

Strategicznym Sponsorem technicznym Ligi Biegów Górskich ATTIQ  z zakresu suplementacji sportowej jest marka ALE 

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich ATTIQ  z zakresu zaawansowanych systemów pomiarowych jest  GARMIN Polska

Partnerem Technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich w zakresie rozwiązań informatycznych jest firma ANDROBIT

Partnerem technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich w zakresie regeneracji jest firma SALCO

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*