Biegowo i burzowo. VIII Interferie Run - BiegiGorskie.pl

Biegowo i burzowo. VIII Interferie Run

Pogoda nie miała litości i tegoroczny Interferie Run odbył się w strugach deszczu.

Tak ciężkich warunków na tej imprezie biegacze jeszcze nie mieli, a chwilami trasą biegu płynęły górskie potoki.
.
Tym większe brawa i gratulacje należą się tym wszystkim, którzy przyjechali w sobotę do Szklarskiej Poręby i stanęli na starcie półmaratonu i biegu na 10 km.
Ale największy podziw budzą na pewno wszystkie dzieciaki, które wystartowały w Inteferie Run Kids, zmagając się z deszczem, błotem i zimnem.
.
.
.
Dyplomy, medale i nagrody wywalczone zostały więc jeszcze bardziej zasłużenie niż zazwyczaj, a taka sportowa przygoda z okazji Dnia Dziecka na pewno na długo pozostanie powodem do dumy. Dumni z siebie oczywiście mogą być wszyscy, którzy ukończyli sobotnie zawody, niezależnie od dystansu i wywalczonego miejsca.
.
.
Maciej Krajewski ze Świeradowa-Zdroju (team Świeradów-Zdrój Górskie Uzdrowisko) był najszybszym zawodnikiem biegu na 10 km i wyprzedził na mecie Adriana Grafa ze Szklarskiej Poręby i Roberta Kucharskiego (Biegam na Stabłowicach).
.
.
Bieg kobiet wygrała Anna Kadłubowska z Warszawy. Drugie miejsce wywalczyła Czeszka Johana Mackova (Uphill Sport Trutnov), a trzecia była Edyta Cichosz z Krzewiny.
.
Nieco więcej czasu na walce z trasą, deszczem i błotem spędzili ci, którzy wybrali półmaraton i musieli pokonać trasę ze Świeradowa-Zdroju do Szklarskiej Poręby. Tu najszybszy był Paweł Pawlik (Alpin Sport Team), który na mecie miał tylko dziewięć sekund przewagi nad Danielem Jakimiukiem (Aurora Running Team). Trzeci na mecie pojawił się po pięciu kolejnych minutach Błażej Horzela (Śląskie Hazoki).
.
.
Klaudia Petters (Xtrabike Ibis Bolesławiec) nie miała sobie równych w klasyfikacji open kobiet. Druga na mecie przy Sport Hotelu Bornit była Franziska Kranich z Niemiec (Europamarathon Goerlitz), a trzecie miejsce zajęła Izabela Młynarz z Bolesławca.
.
W klasyfikacji teamowej związanej z rywalizacją w biegu na 10 km zwyciężyli Mad Runners przed zawodnikami drużyny Świeradów-Zdrój Górskie Uzdrowisko i Krasnalami Wysoka 5.
.
Drużynówkę półmaratony wygrał Aurora Running Team. Drugie miejsce dla Twardzieli Team Bogatynia, a trzecie Świeradów-Zdrój Górskie Uzdrowisko.
Pełne wyniki zawodów dostępne są tu: https://wyniki.datasport.pl/results4865/indexnew.php
.

Organizatorzy Inteferie Run i Półmaratonu Jeleniogórskiego na swój kolejny bieg zapraszają do Kowar.

.

Alpejski bieg na przełęcz Okraj odbędzie się 15 sierpnia.

.

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*