Świetny start Bartosza Świątkowskiego - BiegiGorskie.pl

Świetny start Bartosza Świątkowskiego

Znakomicie rozpoczął sezon jeden z naszych najlepszych schodobiegaczy Bartosz Świątkowski zajmując 4 miejsce w Bazylei w biegu na szczyt wieży handlowej Ramada.

Bartosz już w 2011 roku zajmował wysokie miejsca w Berlinie (2m. – Tower Run Berlin), Warszawie (1m. – Bieg na Szczyt Rondo1), Pradze (4m. – Run Up Praha) i Katowicach (3m. – Mistrzostwa Polski w Biegu po Schodach Altus Cup Katowice). Startem w Bazylei potwierdził swoje jeszcze wyższe aspiracje w tym roku!

Oto krótka relacja naszego Mistrza:

„Zawody TowerRunning w szwajcarskiej Bazylei zaliczane są do klasyfikacji Vertical World Circuit i Pucharu Świata w biegu po schodach, dlatego bieg miał multinarodową obsadę. Z tego co wiem wystartowali zawodnicy z 13 państw.

Areną zawodów była 31-piętrowa wieża handlowa Ramada. Zawody wygrał Christian Riedl (GER), który w tym roku zajął już 2 miejsce w legendarnym biegu na Empire State Buildin w NY, drugi był Fabio Ruga (ITA) czołowy włoski schodobiegacz, a trzeci Tomas Celko (SLO) mistrz Słowacji w biegu na 400ppl i 3-krotny brązowy medalista klasyfikacji Pucharu Świata w biegu po schodach.


Dla mnie był to pierwszy start w cyklu PŚ w tym roku. Miałem pojechać tam razem z Piotrkiem Łobodzińskim, ale jak zapewne wiadomo, Piotr pechowo złamał nogę:/ i musiałem lecieć sam. Dojazd do Bazylei jest bardzo kłopotliwy.

W związku z tym leciałem samolotem do Mediolanu, a dalej pociągiem do Szwajcarii. Sam bym tego nie ogarnął, ale pomogło mi włoskie małżeństwo. Cristina Bonacina, która w ubiegłym roku wygrała Puchar Świata w biegu po schodach i jej mąż Dario Fracassi, który wielokrotnie był reprezentantem Włoch w biegach górskich.

Kilka razy zdobywał on medale Mistrzostw Świata w drużynie.

Aby myśleć o wysokim miejscu w klasyfikacji generalnej muszę zaliczyć co najmniej 8 startów.

Bo 8 najlepszych wyników zalicza się do klasyfikacji. Kolejne zawody z cyklu PŚ odbędą się 19.05 w Warszawie, 26.05 w Berlinie i 3.06 we Frankfurcie.
Na zawodach w Warszawie (Bieg na Szczyt) pojawi się na pewno Ruga i Celko. Nie wiem czy będzie Riedl. Więc będzie okazja do rewanżu.”

Wyniki biegu w Bazylei (kliknij aby powiększyć):

image-4839

A więc trzymajmy kciuki za kolejne sukcesy!

P.S. Bartosz prowadzi także stronę poświęconą w całości biegom po schodach – wszystkich miłośników tej młodej dyscypliny zapraszamy na http://www.blokersi.tnb.pl

Napisane przez

Krzysztof Szwed

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*