Zimowy Chudy Wawrzyniec - BiegiGorskie.pl

Zimowy Chudy Wawrzyniec

Chudy Wawrzyniec to jeden z najstarszych ultramaratonów w Polsce, rozgrywany na szlakach Beskidu Żywieckiego. W sierpniu odbyła się jedenasta edycja imprezy. 28 stycznia 2023 organizatorzy proponują sprawdzenie się w zimowej wersji Chudego. Zapisy ruszyły! 

Blisko 20 km z Pilskiem na czele

Zimowy Chudy Wawrzyniec to bieg na dystansie niespełna 20 km, z przewyższeniem 1250 m. Start i meta są zlokalizowane w Sopotni Wielkiej, na wysokości ok. 700 m n.p.m. Najwyższy punkt na trasie – Pilsko (a w zasadzie Góra Pięciu Kopców, czyli polski szczyt Pilska) liczy 1534 m n.p.m.

„Trasa zimowej edycji została poprowadzona przez popularne na Żywiecczyźnie szczyty – Rysiankę oraz Pilsko. W zimowych warunkach to wymagające 20 km. W edycji 2022 zawody odbyły się na skróconej trasie – musieliśmy pominąć wbieg na Pilsko, ze względu na trudne warunki atmosferyczne. Takie rozwiązanie od początku komunikujemy biegaczom. Jeśli natura tak zdecyduje – trasa zawodów będzie liczyć 17,5 km i zamiast na Pilsko pobiegniemy od razu na Halę Miziową, gdzie będzie zlokalizowany punkt odżywczy. Zimowy Chudy Wawrzyniec to kameralna impreza, która może być ciekawym wyzwaniem dla każdego. Nieprzewidywalność pogody dodaje zawodom „smaczku” i nieco tajemniczości”.

Piotr Książkiewicz, organizator Chudego Wawrzyńca

Zimowy Chudy Wawrzyniec 2022 odbył się w iście zimowej aurze (fot. Katarzyna Gogler)

Wsparcie działań ekologicznych w Beskidach

Każdy startujący w zimowej odsłonie Chudego Wawrzyńca może wybrać pakiet charytatywny, który oznacza wsparcie działań Fundacji Energia Społeczna, będącej m.in. organizatorem akcji Czyste Beskidy.

„To tylko jeden z elementów naszych działań proekologicznych. Od kilku lat wdrażamy różne pomysły mające na celu zmniejszenie śladu węglowego naszej Fundacji, np. nie używamy jednorazowych opakowań, a jeśli już są konieczne – wybieramy te biodegradowalne. Nasze taśmy do znakowania tras są poddawane zgranulowaniu i taki granulat jest wykorzystywany ponownie do produkcji taśmy. Stawiamy też na lokalne współprace, tak by unikać zbędnego transportu. Wspieramy akcję Czyste Beskidy nie tylko finansowo, ale angażujemy się bezpośrednio – organizując tzw. ploggingi, czyli bieganie połączone ze sprzątaniem szlaków”.

Justyna Grzywaczewska, PR & concept manager Fundacji Krok do Natury

Górska przygoda czeka! (fot. Katarzyna Gogler)

Zapisy trwają

Limit miejsc w zimowym Chudym Wawrzyńcu to 250. Zostało jeszcze około 100…
Warto dodać, że biegacze legitymujący się wysokimi wskaźnikami ITRA (International Trail Running Association, czyli Międzynarodowego Stowarzyszenia Biegów Przełajowych) mogą liczyć na zwolnienie z opłaty startowej.

Rejestracja odbywa się na stronie www.zapisy.krokdonatury.pl. Szczegóły są dostępne na www.chudywawrzyniec.pl.

Wiele informacji znajduje się także na profilu Chudego Wawrzyńca na Facebooku.

fot. Katarzyna Gogler

Organizatorem imprezy jest Fundacja Krok do Natury.

Zapisy: https://zapisy.krokdonatury.pl/events/49

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*