Zaproszenie na Adventure Trophy - BiegiGorskie.pl

Zaproszenie na Adventure Trophy

Strome zbocza, długie wyczerpujące podjazdy i techniczne zjazdy, spektakularne widoki z tatrzańskich przełęczy i podhalańskich dolin, wymagająca nawigacyjnie trasa, czy wreszcie ciągłe, narastające zmęczenie i walka z sennością wszystko to czeka na zawodników tegorocznej edycji Adventure Trophy 2018 – najstarszego i najbardziej rozpoznawalnego rajdu przygodowego w Polsce.

Podobnie jak w zeszłym roku, centrum zawodów a także i meta zorganizowane będą w Krakowie, tak więc oprócz wyzwań sportowych uczestnicy będą mieli możliwość poznania klimatu jednego z najstarszych polskich miast. Na starcie rajdu stanie około 150 zawodników z całej Europy, między innymi z Finlandii, Estonii, Ukrainy, Danii, Belgii, Holandii, czy Hiszpanii.

Będą oni musieli pokonać trasę zawodów na rowerach, pieszo, kajakiem i na rolkach. Zadaniem zespołów będzie zgłoszenie się w komplecie na poszczególnych punktach kontrolnych. Droga pomiędzy nimi jest dowolna a jej wybór zależeć będzie od wariantów obranych przez zespoły na postawie analizy otrzymanych map. Zawodnicy potwierdzać będą swoją obecność na punktach kontrolnych za pomocą elektronicznego systemu SI (chipów), które otrzymają przed startem. Na niektórych punktach kontrolnych czekać będą na nich zadania specjalne takie jak: pływanie, wspinaczka skałkowa, zadania linowe, eksploracja jaskiń.

Podczas Adventure Trophy 2018 zawodnicy rywalizować będą na 2 trasach:

Długiej – czyli klasycznym wielodniowym rajdzie dla mieszanych zespołów 4-osobo-wych (w zespole mu być przynajmniej jedna kobieta) rywalizujących w formule non-stop. Całkowity dystans do pokonania to 400km w limicie czasowym 72h.

Zespoły rozpoczną swoją przygodę w czwartek rano w Zakopanem a po około 50-55 godzinach najszybsi przekroczą linie mety w Krakowie. Liniowa trasa zawodów składać się będzie z kilku bardzo zróżnicowanych etapów, takich jak: wielogodzinnego trekkingu w Tatrach, 2 długich i wymagających etapów rowerowych, z przewyższeniem sięgającym 6000 m, bardzo widowiskowego etapu kajakowego, 2 etapów trekkingów z trudną, nocną nawigacją, kilkudziesięciu km szybkich rolek i 2 etapów biegu na orientację.

Prócz tego zespoły będą musiały wykonać zadania specjalne: pływanie, wspinaczkę skałkową, zadania linowe, czy penetrację jaskiń.

Trasa ta jest częścią Pucharu Europy w rajdach przygodowych- ARES (European Series in Adventure Racing), a już za rok w 20 rocznicę pierwszej edycji Adventure Trophy, rajd będzie nosił miano Mistrzostw Europy w Adventure Racing!

Dla zawodników mniej doświadczonych, bądź szukających nieco krótszych wyzwań organizatorzy przygotowali trasę Krótką – tutaj rywalizować będą zespoły 2-sobowe (w 2 kategoriach Mix i MM). Całkowity dystans to około 200km w limicie 36 godzin. Krótsza trasa nie oznacza jednak, że będzie łatwiej!

Nawigacja w trudnym terenie, różnorodność dyscyplin, walka ze swoimi słabościami, a także współpraca w zespole to podstawa rywalizacji w rajdach przygodowych – prawdopodobnie najbardziej wymagającym sporcie wytrzymałościowym, jaki wymyślono.

Prócz spopularyzowania tej piekielnie trudnej dyscypliny, głównym zamysłem organizatorów jest pokazanie różnorodności Małopolski, zespoły wystartują u podnóża Tatr, pokonają kilka pasm górskich, przekroczą kilka zbiorników wodnych i kilkanaście rzek wszystko to w ciągu 3 dni niezapomnianej mamy nadzieję przygody, jaką będzie ADVENTURE TRPOHY 2018!

Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Adventure, a więcej szczegółów można znaleźć na stronie zawodów:

http://adventure-trophy.pl/ i jej fanpage na Facebooku https://www.facebook.com/ADVENTURE.TROPHY

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*