Zapisy na V FlexiStav Bieg Granią Tatr - BiegiGorskie.pl

Zapisy na V FlexiStav Bieg Granią Tatr

Walentynkowy prezent dla biegaczy – startują zapisy na V FlexiStav Bieg Granią Tatr.

W niedzielę 14 lutego o godzinie 18 rozpoczną się zapisy na piątą edycję wyczekiwanego przez wielu Flexistav Biegu Ultra Granią Tatr. Każdy chętny z wymaganą liczbą punktów kwalifikacyjnych będzie miał czas do czwartku 18 lutego do godz.22 na wysłanie swojego zgłoszenia. Ze wszystkich zapisanych, 25 lutego ogłosimy 290 szczęśliwców którzy znajdą się na liście startowej, pozostałe 60 miejsc przeznaczone jest dla wolontariuszy, zaproszonych zawodników i sponsorów.

Wzorem lat ubiegłych, aby móc wystartować w Biegu Granią, należy zebrać punkty kwalifikacyjne – w tym roku jednak ze względu na pandemię i anulację wielu zawodów, obniżyliśmy nieco wymagany limit. Nowością jest to, że w zestawieniu można mieć jeden tzw. bieg wirtualny z 2020r.

Tradycyjnie już zawodnicy, którzy ukończyli którąkolwiek z edycji Flexistav Biegu Granią Tatr są zwolnieni z konieczności zebrania punktów.

Szczegóły dotyczące zasad kwalifikacji znajdują się tu: http://graniatatr.pl/index.php/aktualnosci/biegi-kwalifikacyjne-do-v-edycji-w-2021r

Trasa w tym roku nie ulegnie zmianie, będzie prowadziła z Siwej Polany w Dolinie Chochołowskiej przez Grzesia, Wołowiec, Starorobociański Wierch na Halę Ornak, dalej przez Czerwone Wierchy na Halę Gąsienicową, Krzyżne, Dolinę Pięciu Stawów i Rówień Waksmundzką do Kuźnic i Zakopanego, gdzie usytuowana będzie meta. Dystans wyniesie 71km z przewyższeniami +5000/-4950m. Trasa otrzymała certyfikat International Skyrunning Federation.

W tej edycji każdy, kto ukończy zawody w limicie czasu otrzyma specjalny, praktyczny medal 😉 oraz po raz pierwszy techniczną kamizelkę finishera marki Dynafit. Na mecie ponownie stanie miasteczko biegowe ze stoiskami, masażami i innymi atrakcjami, a zanim dotrą pierwsi zawodnicy, rozegrane zostaną charytatywne biegi dla dzieci.

Na starcie ponownie zobaczymy Przemka Sobczyka, zwycięzcę pierwszej edycji, startującego u nas nieprzerwanie od 2013 roku. W miarę możliwości chcemy zapewnić także jak najwięcej urządzeń GPS od Trackcourse do śledzenia zawodników w systemie online – szukamy sponsora, który pozwoli na rozdanie urządzeń wszystkim startującym 🙂

W marcu rozpoczniemy nabór dla wolontariuszy, a im bliżej zawodów tym więcej pojawiać się będzie informacji odnośnie systemu odbioru pakietów i zaleceń zgodnych z obostrzeniami pandemicznymi. Mamy wielką nadzieję, że uda nam się zorganizować zawody w normalnej formule – zapraszamy 21 sierpnia 2021r do Zakopanego. Do zobaczenia w Tatrach!

Więcej na www.graniatatr.pl oraz https://www.facebook.com/BiegUltraGraniaTatr/ i https://www.instagram.com/bieggraniatatr/

Wspierają nas: FlexiSTAV Xtra – Zdrowe i Mocne Stawy, Dynafit, Eutelsat, Nutrend oraz Hyundai.

Dziękujemy!

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*