XRUN - Tajemnicze Kopce - BiegiGorskie.pl

XRUN – Tajemnicze Kopce

XRUN to seria dla biegaczy, którzy lubią leśne, górskie i trudne technicznie trasy. Sezon III otwierają “Tajemnicze Kopce” w Kornatce tuż przy górze o nazwie Trupielec.

Miejsce to ma swoją osobliwą historię. W roku 1934 u podnóża i na szczycie tej góry odkryto kurhany (są to groby ciałopalne sprzed tysiąca lat) pochodzące ze wczesnego średniowiecza, prawdopodobnie z VII-IX wieku. W lesie sosnowo-dębowym, gdzie prowadzi trasa biegu, wyrastają kopce do 2 m wysokie o średnicy podstawy 4-5 m. Ogółem jest ich 14. Różne historie wiążą się z tym terenem. Jedna z nich mówi o bitwie nie wiadomo czy z Tatarami czy ze Szwedami, po której było tyle trupów, że pobliska góra wzięła od nich swoją nazwę.

Trasa prowadzi przez urokliwy las. Jest bardzo urozmaicona. Spotkacie na niej szybkie odcinki, strome podbiegi, jak i trudne technicznie zbiegi. Miejscami czeka na Was przeprawa przez jar rzeczny lub strumień.

Nawierzchnia zmienia się, od ubitej drogi leśnej do błotnistej ścieżki pokrytej luźnymi kamieniami i liśćmi. Ukształtowanie terenu jest pagórkowate a częste podbiegi i zbiegi nie pozwolą odpocząć.

Organizatorzy zapewniają na trasie obfity punkt odżywczy ze smakołykami jak i bufet w Biurze Zawodów.
Kończąc bieg możecie liczyć na pamiątkowy medal, ciepły posiłek regeneracyjny jak i niezapomniane wrażenia z trudnej technicznie trasy, która wyciśnie z Was siódme poty!

Na bieg możecie się zarejestrować poprzez stronę http://xrun.io
Organizator w tym roku przewidział zniżki dla stałych uczestników oraz za zapisanie się na cały cykl (w skład wchodzą 4 biegi).
Dodatkowo zostały wprowadzone kategorie wiekowe do klasyfikacji K/M
20, 30, 40, 50, 60+

Limit uczestników 300
dystans: 21 km
przewyższenia: 950 m
data: 10.02.2019
miejsce: Kornatka (Szkoła Podstawowa im. św. Jadwigi Królowej Polski; Kornatka 105, 32-410 Dobczyce)

Zachęcamy do odwiedzenia fanpage’a strony na Facebook’: https://web.facebook.com/xrun.io/

Relacja z zeszłorocznych “Tajemniczych Kopców”:

 

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*