VI Półmaraton Jeleniogórski - BiegiGorskie.pl

VI Półmaraton Jeleniogórski

Zima w pełni, Polska skuta mrozem i przysypana śniegiem, ale nie możemy zapomnieć, że wiosna przyjdzie już niebawem. Ta astronomiczna, ta kalendarzowa, i ta biegowa również.
Bieg z widokiem na góry – VI Półmaraton Jeleniogórski – zaprasza do Jeleniej Góry już 7 kwietnia, a zapisy trwać będą TYLKO do 15 marca. Po tym dniu lista startowa zostanie zamknięta.

Kilkaset osób już swój start opłaciło i zaklepało sobie miejsce na liście startowej, a tym samym zagwarantowało sobie przebiegnięcie trudnej trasy ze wspaniałymi widokami. Opłata startowa to wciąż tylko 80 PLN, a zawodnicy z kategorii 60 + zapłacą jeszcze mniej, bo 50. Jest również zniżka w kategorii “Mama/ Tata z wózkiem” w biegu na 10 km.

Ośnieżone Karkonosze znów będą wskazywały drogę wszystkim zawodnikom i zawodniczkom i znów będą dumnie wznosiły się w oddali, stając się wizytówką tego biegu. Jeśli ktoś zastanawia się czemu przyjechać i wystartować akurat tutaj, odpowiedź jest prosta – choćby ze względu na trasę i widoki.

Start zawodów to godzina 11:00, 7 kwietnia. Miejsce: Plac Piastowski w Cieplicach – Zdroju. Wszyscy ci, którzy opłacą swój start i zgłoszą się do udziału w imprezie, będą mogli odebrać numery i pakiety startowe już poprzedniego dnia lub zrobić to bezpośrednio przed startem. Biuro zawodów czeka. W pakietach znajdą się pamiątkowe koszulki, coś do przegryzienia, a na mecie na każdego czekać będzie medal, ciepły posiłek, izotonik i herbata.

Na trasie znajdą się punkty odżywcze z wodą i napojem izotonicznym. Na najlepszych czekają nagrody i sportowe trofea. Przewidziano dekorację w klasyfikacji OPEN, w kategoriach wiekowych, a także drużynowych. Baza biegu znajdować się będzie w centrum uzdrowiskowej części miasta – tuż obok mamy też Park Zdrojowy i Termy Cieplickie.

A po dobrym początku i rozpoczęciu sezonu w Jeleniej Górze organizatorzy zapraszają już naprawdę w góry – 13 maja w Polanicy – Zdroju zaczynamy trzeci sezon cyklu biegów górskich Runner’s World Super Bieg. Tam już nie będzie tylko patrzenia na góry i podziwiania widoków!

Oba dystanse (półmaraton i 10 km) poprowadzone są na dużych pętlach, ze startem i metą w Jeleniej Górze – Cieplicach – Zdroju. Trasa wiedzie przez kolejne dzielnice miasta i kilka okolicznych miejscowości. Ostatni kilometr to alejki Parku Zdrojowego. Czyli po asfalcie, ale z górskim zębem i charakterem!

Za chwilę zostaną ostatnie dwa tygodnie aby zapewnić sobie miejsce na starcie. Przypominamy – zapisy tylko do 15 marca!

VI Półmaraton Jeleniogórski – bieg z widokiem na góry – zaprasza!

Strona: http://jelenia.superbieg.pl/

Napisane przez

Dominik Ząbczyński