Półmaraton z widokiem na góry - BiegiGorskie.pl

Półmaraton z widokiem na góry

Od początku lutego wzrosła opłata startowa za udział w “biegu z widokiem na góry” – VI Półmaratonie Jeleniogórskim i VI Jeleniogórskiej Dziesiątce. Teraz, do końca lutego, za start zapłacimy 80 PLN.

Organizatorzy przypominają, że seniorzy z kategorii 60 + zapłacą zawsze tylko 50 PLN i ich podwyżki nie obowiązują. Podobnie rzecz ma się z rodzicami biegnącymi z wózkami. W tej specjalnej kategorii za start zapłacimy 60 PLN. Warto się spieszyć, bo od marca opłata startowa wzrasta do 100 PLN i tyle również trzeba będzie zapłacić w dniu startu.

Można oczywiście czekać ze zgłoszeniem i opłatą do ostatniej chwili, ale chyba jednak lepiej załatwić wszystkie formalności odpowiednio wcześniej – np. już teraz.

Trzeba też pamiętać, że w tym roku Półmaraton Jeleniogórski startuje wcześniej niż w poprzednich latach, bo już 7 kwietnia, a nie na początku maja, do czego część biegaczy zdążyła się już przyzwyczaić. Nie można zatem przespać tego kwietniowego terminu i kontrolować upływ czasu. Biegowa wiosna jest już tuż tuż! 😉
Do startu coraz bliżej!

Jeleniogórska “połówka” to jedna z najpiękniejszych ulicznych tras w Polsce. To jest główny atut tego biegu i koronny argument “za”. Panorama Karkonoszy, piękne otoczenie i sceneria, zmieniające się krajobrazy – aż chce się biec!

Stąd też, mimo obiektywnie trudnej i wymagającej trasy, niezłe wyniki i rezultaty na mecie. Ostatnie metry w Parku Zdrojowym w Cieplicach mogą tylko pomóc wykrzesać resztkę sił i zakończyć bieg na pięknym Placu Piastowskim z szerokim uśmiechem na twarzy.

Zapisy wciąż trwają, a organizatorzy zapraszają na jelenia.superbieg.pl oraz na https://web.facebook.com/Superbieg/. Półmaraton Jeleniogórski tradycyjnie otwiera biegowy sezon w Jeleniej Górze i okolicach, a listopadowy Bieg Niepodległości ten sezon zamyka. Oba biegi łączy ten sam sztab organizacyjny wspierany przez miasto Jelenia Góra, a wiosenny jeleniogórski półmaraton ma spore szanse powtórzyć frekwencyjny sukces jesiennego Biegu Niepodległości.

Organizatorzy obu imprez zapraszają również na cykl 6 biegów górskich – Runner’s World Super Bieg, który wystartuje 13 maja w Polanicy – Zdroju.

Na razie, wszystkich biegaczy, którzy tęskną już za atmosferą pierwszych wiosennych startów, za bieganiem po wymagającej trasie na dobrze zorganizowanej imprezie, za pięknymi widokami, radosną atmosferą i poczuciem, że “warto tu było przyjechać”, zapraszamy do Jeleniej Góry.

Start VI Półmaratonu Jeleniogórskiego już 7 kwietnia z Placu Piastowskiego w Jeleniej Górze  – Cieplicach – Zdroju.

Strona zawodów: http://jelenia.superbieg.pl/

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*