To już VI edycja Ultrakotliny - BiegiGorskie.pl

To już VI edycja Ultrakotliny

Jeżeli jesteś doświadczonym ultramaratończykiem , lub dopiero chcesz zacząć swoją przygodę w biegach górskich na długich dystansach, to masz doskonałą do tego okazję.

W dniach 13-14 Października 2018, rusza VI edycja Ultrakotliny-Bieg dookoła Kotliny Jeleniogórskiej. Cztery pasma górskie, Karkonosze, Rudawy Janowickie, Kaczawy oraz Izery, a do wyboru trzy dystanse. Każdy na wymagającej ale pięknej trasie, o znacznych przewyższeniach, ale w limitach czasowych pozwalających na cieszenie się pokonywany dystansem.

Ultrakotlina50 km – Dystans ok 54 km i 1634 m. przewyższenia. Limit 9 godzin.
Start 13.10.18 , godzina 9:00 w Jeleniej Górze.

Trasa wiedzie przez Górę Szybowcową położoną w Kaczawach , z której roztacza się piękna panorama na Karkonosze i kotlinę jeleniogorską, a następnie przez Dolinę Bobru w sądziedztwie Perły Zachodu. Z tamtąd zmierzamy przez Goduszyn do Górzyńca, a następnie przez Zakręt Śmierci i Wysoki Kamień w Izerach zmierzając do Jakuszyc. A tu pozostaje już tylko kawałek do mety w Szklarskiej Porębie.

Ultrakotlina80km – Dystans ok 85 km i 2400 m. przewyższenia, limit 18h.
Start 13.10.18 , godzina 01:00 w nocy w Janowicach Wielkich.

Przy zupełnych ciemnościach , rozświetlanych światłem kilkudziesięciu czołówek , biegniemy w stronę Gór Kaczawskich. Kierujemy się w stronę Kapeli i Łysej Góry , a następnie zmierzamy w kierunku Okola. Po zdobyciu punktu widokowego na Okolu, zmierzamy dalej w kierunku Chrośnicy a następnie dobiegamy do Góry Szybowcowej. W dalszej części trasa przebiega już wspólnie dla wszystkich dystansów.

Ultrakotlina130 – Dystans 134 km i 5100 m. przewyższenia , limit 36 h.
Start 13.10.18 , godzina 06:00 w Szklarskiej Porębie.

Najbardziej wymagająca trasa, w całości okalająca Kotlinę Jeleniogórską. Pierwszy odcinek biegnie całym pasmem Karkonoszy, od Hali Szrenickej , przez Śnieżne Kotły , do Śnieżki – najwyżej położonego punktu na całej trasie. Kolejny odcinek wiedzie przez piękne Rudawy Janowickie ,Wołek, i Zamek Bolczów, kończąc punktem odżywczym w Janowicach Wielkich. A to dopiero połowa dystansu. Druga część jest taka sama jak trasa Ultrakotliny80.

Więcej informacji na www.ultrakotlina.pl

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*