Śnieżnik Challenge RUN - BiegiGorskie.pl

Śnieżnik Challenge RUN

Śnieżnik Challenge RUN 2019 w dniu 14.07.2019 to pierwsza edycja wyjątkowych biegów górskich w stylu anglosaskim, gdzie czekają na Was wymagające podbiegi i techniczne zbiegi, a profil trasy dobrano tak by było ciekawie, widokowo, a jednocześnie wysiłkowo.

Organizatorzy to doświadczona ekipa, która przeprowadza kolejną edycję popularnego TREK Śnieżnik Challenge MTB, poszerzona o grono biegaczy i pionierów biegów górskich w Masywie Śnieżnika. Nie bez powodu od ponad 25 lat przeprowadzane są w Międzygórzu Mistrzostwa Polski w Biegach Górskich, a w 2010 roku odbyły się tutaj nawet prestiżowe Mistrzostwa Europy. Atutów jest wiele, a organizatorzy postanowiliśmy je połączyć i stworzyć dla Was nowe wyzwanie!

Centrum wydarzeń to Stacja Klimatyczna Międzygórze, często zwana Perłą Sudetów ze względu na swoją unikalną zabudowę architektoniczną, wyjątkową lokalizację, liczne atrakcje i piękną przyrodę.

Śnieżnik Challenge RUN będzie gratką zarówno dla zawodników jak i amatorów biegów górskich. Dystans “DYCHA” jest trasą krótszą (11 km), lecz przewyższenie ponad 400 metrów oraz ciekawa konfiguracja trasy gwarantują odpowiednie wyzwanie dla początkujących ale ambitnych biegaczy.

Dla osób bardziej doświadczonych proponujemy PÓŁMARATON, czyli trasę o długości 21 km z przewyższeniem blisko 700 m, gdzie trasa jest bardziej wymagająca, ale to w końcu challenge! Przy obu dystansach poprowadzimy Was ścieżkami i dzikimi zakątkami, nie zabraknie widokowych odcinków pod górskimi szczytami, a do tego: kamienie, korzenie, strumienie, prawdziwy las… Każdy powinien znaleźć coś dla siebie!

Na trasie zaplanowane są dla bufety, gdzie będziecie mogli uzupełnić swoje zapasy energetyczne i złapać oddech. Nasi sprawdzeni Sponsorzy zadbają o ich dobre zaopatrzenie (świeże i suszone owoce, woda mineralna STAROPOLANKA), więc sił Wam wystarczy.

Zapraszamy do udziału, podejmiecie wyzwanie, sprawcie sobie pozytywny wysiłek i na pewno nie pożałujecie… Na mecie czekają na Was pamiątkowe medale i smycze, wysokogatunkowe chusty wielofunkcyjne LUM Polska oraz uczciwa PASTA PARTY.

Zaangażowani Sponsorzy i Partnerzy jak Garmin Polska, Staropolanka, Merida Sp. z o.o. Schronisko PTTK na Śnieżniku, Schronisko Jagodna i wielu innych pracują nad tym wydarzeniem, więc jeśli lubisz biegi górskie nie może Ciebie zabraknąć na linii startu w Międzygórzu. Zapisy i pomiar czasu przeprowadza lider na rynku czyli Datasport.pl

W centrum Międzygórza, przy deptaku do Rezerwatu Wodospad Wilczki powstanie małe „miasteczko biegowe”, gdzie swoje oferty zaprezentują Partnerzy i Sponsorzy wydarzenia, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Portal Biegi Górskie objął wydarzenie swoim Patronatem.

Strona zawodów: http://www.snieznikchallenge.pl/

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*