Rzeźnicka Lista Wszechczasów - BiegiGorskie.pl

Rzeźnicka Lista Wszechczasów

Pod koniec roku mamy dla Was prawdziwą bombę ! 🙂 , która powinna się spodobać nie tylko miłośnikom wszelkich górskich statystyk czy wszelkiej maści ultrasom 🙂

Dzięki zaangażowaniu sporej liczby osób z Fundacji Bieg Rzeźnika, oraz znakomitej robocie informatycznej firmy B4Sport.pl, która od kilku sezonów wspomaga nas także w ramach ATTIQ Ligi Biegów Górskich powstała Rzeźnicka Lista Wszechczasów.

Jest to zbiór wszystkich osobostartów zawodników startujących od I edycji Biegu Rzeźnika we wszystkich biegach organizowanych w Bieszczadach przez Fundację Bieg Rzeźnika.

Foto: Jolanta Błasiak-Wielgus

Na razie przekazujemy w Wasze ręce wersję beta – z gorącą prośbą od rzeźnickiej ekipy o uwagi.

Musicie im wybaczyć ewentualne, drobne niedoskonałości – jeśli oczywiście takowe się pojawią 😉  – bo historia sięga do czasów zamierzchłych 😉 czyli pierwszych Biegów Rzeźnika, gdzie wyniki opracowywane były ręcznie w excelu :-)))

P.S. Rzeźnik 2005 – ciekawe czy poznajecie prowadzącego, który dziwi się czemu ci zawodnicy tak pomału biegną na te 80 km 🙂

Lista ta obejmuje nie tylko Bieg Rzeźnika ale także wszelkie inne biegi rozgrywane zarówno w ramach Festiwalu Biegu Rzeźnika, jak i ultraMaratonu Bieszczadzkiego oraz Zimowego Maratonu Bieszczadzkiego.

Imponująca jest ilość osób, które startowały w bieszczadzkich, rzeźnickich imprezach.
Jest Was około 41 tysięcy a ilość pokonanych kilometrów przez wszystkich zawodników dobija do 2 milionów!

… czyli więcej niż 5 razy z Ziemi na Księżyc 😉

Najlepsi z Was zaliczyli grubo ponad 20 rzeźnickich imprez na czele z Andrzejem Śliwińskim, który takich imprez ma na koncie aż 31 !

Ale to nie Pan Andrzej jest rekordzistą jeśli chodzi o ilość pokonanych rzeźnickich km – tutaj palmę pierwszeństwa dzierży Ryszard Wołoszyn, który pokonał aż 1.906 km w 26 rzeźnickich imprezach!

Foto: Rysiek z bratem na mecie ultraMaratonu Bieszczadzkiego 

Warto także dodać, że Rzeźnicka Lista Wszechczasów  posłuży nie tylko dla statystyk, będzie też podstawą do rożnych dodatkowych nagród czy rzeźnickich konkursów. Jakich? Zapewne dowiecie się niebawem.

Bo przecież rok 2023 to rok jubileuszowy – przed Wami XX edycja kultowego Biegu Rzeźnika.

A już za miesiąc – 28 stycznia kolejny Rzeźnicki Bieg, który zostanie dodany do Listy Wszechczasów – Zimowy Maraton Bieszczadzki, który jednocześnie będzie też otwarciem sezonu ATTIQ Ligi Biegów Górskich.

Foto: Michał Złotowski

Całe zestawienie „Rzeźnickiej Listy Wszechczasów” znajdziecie pod poniższym linkiem – zapraszamy do „klikania”, sprawdzania i komentowania jak się Wam to wszystko podoba?

Dla nas bomba 🙂

https://wyniki.b4sport.pl/listaWszechczasow

 

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*