RWSB 2019 - kolejny sezon ... - BiegiGorskie.pl

RWSB 2019 – kolejny sezon …

12 maja 2019 r. wystartuje tegoroczny sezon cyklu Runner’s World Super Bieg. Inauguracja odbędzie się w Polanicy – Zdroju.

Czeka górski półmaraton i bieg na 10 km – w sam raz żeby zacząć zbierać punkty do „generalki” już od samego początku i pierwszego startu.

Pamiętajcie więc – na rozgrzewkę mamy IV Półmaraton Górski Polanica – Zdrój. To jest z pewnością impreza, która ma swoich fanów, ale już w kolejnym terminie cyklu czeka następna perełka – Interferie RUN, który powoli staje się już chyba biegiem kultowym.

Kapitalna izerska trasa ze Szklarskiej Poręby do Świeradowa – Zdroju (półmaraton) i z Rozdroża Izerskiego do Świeradowa (najszybsza chyba górska dycha w Polsce – trasa prawie cały czas w dół!) zaprasza 25 maja.

Szybki przerzut w Beskidy i V Półmaraton Wiślański razem z Wiślańską Dziesiątką to edycja nr 3. Start 16 czerwca. Zamieniamy chwilowo Sudety na Beskid Śląski.

IV Półmaraton Górski Kalenica i Bielawska 12 – to biegi, które odkrywają (przed debiutantami) i przypominają (starym wyjadaczom i koneserom górskich biegów) piękno Gór Sowich. Do Bielawy organizatorzy zapraszają 21 lipca.

Uroki Wielkiej Sowy i dzikich sowiogórskich ostępów warto poznać też w biegu nieco innym. Pięknym, wymagającym i długim. Pierwsza edycja Ultra Sowy w roku 2018 zebrała kapitalne recenzje i opinie zawodników, a czas Ondreja Penca, który historyczną, pierwszą Ultra Sowę wygrał, może być dużym wyzwaniem dla najlepszych polskich ultrasów. Ultra Sowa odbędzie się tego samego dnia co biegi wliczane do RWSB, choć wystartuje oczywiście dużo wcześniej. Górskie bieganie w Bielawie – 21 lipca.

Alpejski finał cyklu w Świeradowie – Zdroju (4F Świeradów RUN) 14 września, ale na ten weekend organizatorzy szykują też kolejną propozycję dla fanów długich górskich biegów. Jesienne Ultra Izery. Czyż nie brzmi to zachęcająco?

Więcej szczegółów wkrótce.

Zapisy? Również niebawem.

https://superbieg.pl

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*