Piekło Czantorii coraz bliżej - BiegiGorskie.pl

Piekło Czantorii coraz bliżej

To jeden z najtrudniejszych biegów górskich w Polsce. Ten kto był ten wie. Strefę komfortu opuszczasz już w momencie zapisów bo od tej pory z tyłu głowy będzie towarzysząca już do końca biegu obawa: „dam radę czy to piekło mnie pochłonie….”?

Prawie 6 tys. przewyższeń na 63 km to już poważne wyzwanie. A jeśli dodamy do tego deszcz na nizinach, śnieg na szczycie, bieganie po świeżutkim śniegu w świetle czołówki, we mgle…to mamy już maksymalny poziom trudności. Taki bieg mobilizuje wszystkie pokłady siły, motywacji, determinacji.

O „Piekle Czantorii” nasi biegacze pisali tak: „Jeśli biegasz po górach ale jeszcze nie doświadczyłeś bólu włosów i paznokci to przyjedź na „Piekło” , „Ten bieg mnie zabił”, „Totalna masakra biegowa”, „Przyjadę jeszcze raz bo lubię sponiewierać się do nieprzytomności”, „Ten bieg nauczył mnie pokory”, „ Teren , przewyższenia, pogoda- w tym połączeniu zrobią z każdego szmatę”, „To jedna wielka walka z samym sobą, próba charakteru, jedyne co Cię może powstrzymać to Ty sam” itd….

Zdarzało się ,że w kategorii Ultra ledwo połowa uczestników kończyła bieg. Oni już wiedzą, że są elitą z medalem Przepieron na szyi. Jeśli chcesz zobaczyć jak jesień i zima kotłują się na zboczach Czantorii , jak z całym swym urokiem i przekleństwem podrzucają kłody pod nogi i jak jedna góra w Beskidzie Śląskim potrafi przemielić i wypluć każdego , kto bez pokory podchodzi do niej …to zapraszamy !!!

Bieg jest bardzo trudny ale nie namawialibyśmy Was gdyby nie nagroda…. Satysfakcja z ukończenia Piekła Czantorii jest możliwie najwyższa, to gwarantujemy. Endorfiny, emocje, radość to jest nagroda , która dociera po chwili do Was . Ukończenie takiego biegu zabiera wszystkie siły fizyczne ale daje ogromny zapas siły wewnętrznej.

Właśnie tego poczucia życzymy Wam z całego serca i zapraszamy na bieg do Ustronia 16 listopada.

Zapisy do końca września: https://beskidzka160.pl/pieklo-czantorii/zapisy/

Mamy dla Was trzy dystanse:

1. Bestyja – 21km i +/- 2100m
2. Pieron- 42 km i +/- 3800m
3. Przepieron- 63km i +/- 5600m

Wsparcie: Miasto Ustroń, Powiat Cieszyński, Kolej Linowa Czantoria, Invicta Watch Poland, Hotel Poniwiec Mała Czantoria, Magnesia, Nutrend, Salveo, Wiredot

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*