PGE Ultramaraton Nadbużański - BiegiGorskie.pl

PGE Ultramaraton Nadbużański

To już ostatnie dni zapisów na czwartą edycję PGE Ultramaratonu Nadbużańskiego, który odbędzie się w niedzielę 17 września w Mielniku.

Uczestnicy mają do wyboru cztery malownicze i wymagające trasy. Każdy amator biegania w terenie z pewnością znajdzie coś dla siebie:
• Szpurt – 19 km
• Chazior – 38 km
• Szurganiec – 51 km
• Szmergiel – 76 km.

Ciekawie brzmiące nazwy dystansów pochodzą z gwary podlaskiej. Kulturą i sztuką nadbużańskiego Podlasia organizatorzy Ultramaratonu inspirują się od początku tej imprezy. Motywy ludowe pojawiały się na plakatach, medalach czy Dlaczego warto wybrać się na PGE Ultramaraton Nadbużański? Południowe Podlasie to wspaniałe tereny do biegania – bajeczna panorama Bugu i pagórkowate lasy. Trasy biegów zostały wytyczone tak, by pokazać najciekawsze miejsca, do których należą: Góra Uszeście, Góra Rowska, podbieg przy kopalni kredy, seria wąwozów na Głogach.

PGE Ultramaraton Nadbużański uchodzi za jeden z najsmaczniejszych biegów – na bufetach królują lokalne przysmaki, pierożki z owocami, ciasta z owocami, kompoty, a na zakończenie serwowane są podlaskie kartacze. Podczas zawodów nie zabraknie biegów dla najmłodszych oraz bezpłatnej strefy zabaw dla dzieci, więc śmiało można tu przyjechać z całą rodziną. Miasteczko biegowe, start i meta znajdują się przy stadionie MKS Mielnik u podnóża Góry Zamkowej.

Zapisy: https://ultramaraton.mielnik.com.pl/zapisy/

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*