Obywatelu, zapisuj się! RWSB zaprasza! - BiegiGorskie.pl

Obywatelu, zapisuj się! RWSB zaprasza!

Dawno już minęły czasy, kiedy górscy biegacze zapadali zimą w niedźwiedzi sen, oszczędzając siły na biegową wiosnę. Biegamy teraz przez okrągły rok i już sporo tegorocznych startów za nami, ale, mimo wszystko, wiosna to wciąż wiosna i dopiero kiedy wszystko wokół się zazieleni, a słońca będzie nieco więcej, ruszymy szturmować biegowe szlaki.

Kolejny sezon cyklu biegów górskich Runner’s World Super Bieg już przyjmuje zapisy do wszystkich swoich tegorocznych edycji, a wystartuje w maju – pierwszy bieg cyklu odbędzie się w Polanicy – Zdroju 12 maja. IV Półmaraton Górski Polanica – Zdrój i Dziesiątka Staropolanki znów zainaugurują cykl RWSB, a odbędzie się to w pięknym uzdrowisku, w tłumie kibiców, na pięknej górskiej trasie.

Ciąg dalszy cyklu wciąż jeszcze w maju – 23 maja jedyny w swoim rodzaju bieg górski ze Szklarskiej Poręby do Świeradowa – Zdroju – IV Interferie Run. Wspaniały i malowniczy półmaraton biegnący przez Góry Izerskie ze stawiającym do pionu podbiegiem na ostatnich metrach. Oczywiście będzie też „dycha” – z Rozdroża Izerskiego do Świeradowa. Dlaczego warto ją pobiec? Bo to chyba najszybsza górska dycha w Polsce – prawie cały czas biegniemy w dół!

Dolny Śląsk opuścimy na chwilę aby udać się w podróż do Wisły. V Półmaraton Wiślański i Wiślańska „10” odbędą się 16 czerwca. Warto przyjechać w Beskid Śląski po punkty do generalki i aby zmierzyć się z wiślańską trasą. Czeka start i meta w centrum Wisły i długi finisz tuż obok amfiteatru.

Mały biegowy festiwal szykuje nam się w Bielawie 21 lipca. Kapitalnie położony nad Jeziorem Bielawskim ośrodek wypoczynkowy i wyrastające tuż obok Góry Sowie tworzą kapitalne połączenie. W takiej scenerii zostanie rozegrany IV Półmaraton Kalenica i bieg na 10 km. To nie wszystko, bo wczesnym rankiem wszystko zacznie się od II Ultra Sowy, której uczestnicy drugi raz zmierzą się z dystansem 53 km po sowiogórskich ścieżkach. To będzie długi, piękny biegowy dzień.

Krótka wakacyjna przerwa i czas na finał. Góry Izerskie, Świeradów – Zdrój, meta tuż pod szczytem Stogu Izerskiego. Alpejski bieg 4F Świeradów Run czeka 14 września. Generalka, dekoracje, nagrody i huczne zakończenie.

Każdy bieg zaliczany do RWSB to odrębne, jedyne w swoim rodzaju zawody, ale we wszystkich można zbierać punkty do klasyfikacji generalnej. A nagradzanych miejsc w generalce jest sporo, bo aż 10 w każdej przewidzianej regulaminem kategorii.

Zapisy ruszyły – więcej szczegółów i informacji na https://superbieg.pl

Opłata startowa za dowolny bieg cyklu wynosi tylko 60 PLN (płatne do każdego poniedziałku poprzedzającego bieg). Potem opłata wzrasta do 80 PLN i tyle zapłacimy też w dniu startu. Wypełniając formularz zgłoszeniowy, rejestrujemy się w bazie danych cyklu, a po opłaceniu wybranego biegu, lądujemy na jego liście startowej. Można też skorzystać z promocyjnych pakietów, obejmujących 3,4 lub 5 dowolnych startów.

RWSB to dobra okazja do startowania w górach dla tych, którzy naprawdę chcą w nich solidnie pobiegać oraz dla tych, którzy chcą dopiero zacząć przygodę z biegami górskimi. Znów toczyć się będzie rywalizacja indywidualna w kategoriach na obu dystansach oraz walka wśród biegowych drużyn. Będą medale na mecie, kolekcjonowanie biegowych upominków za kolejne starty, trudne (nieco łatwiejsze też ;-)) trasy, masa radości, satysfakcji i pozytywnej atmosfery, która staje się już znakiem rozpoznawczym RWSB.

Góry Izerskie, Góry Sowie, Beskid Śląski, Góry Bystrzyckie – Runner’s World Super Bieg zaprasza!

Strona cyklu: https://cykl.superbieg.pl/

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*