MP w zbieganiu górskim Turbacz DH - BiegiGorskie.pl

MP w zbieganiu górskim Turbacz DH

Mistrzostwa Polski w zbieganiu górskim Turbacz Downhill to jedyne wydarzenie w Polsce w takiej formule. Najbardziej ekstremalny i najszybszy bieg górski. Trasa stworzona przez znanego nie tylko na Podhalu biegacza-emeryta Piotra Biernawskiego (na Turbaczu był już co najmniej 1300 razy).

Turbacz DH to 5 kilometrów czystego zbiegu, ani chwili wytchnienia na trasie i maksymalne tętno utrzymujące się od startu do mety. Utrzymanie tempa na pięciokilometrowej trasie usłanej kamieniami to nie lada wyzwanie. Wygrają najszybsi, o świetnej kondycji, szybkich nogach i niesamowitej odwadze.

II edycja tego wyjątkowego wydarzenia organizowana przez Fundację Rozwoju Sportu i Promocji Obronności „MURAWA” już 18 września 2021 w Nowym Targu.

 

Współorganizatorem wydarzenia jest Miasto Nowy Targ, stolica Podhala mająca ogromny potencjał, aby stać się mekką biegów górskich. Promocja sportu i turystyki jest dla Miasta bardzo ważna. Bieg rozgrywany jest głównie na terenach Gminy Nowy Targ, która jest Głównym Partnerem Wydarzenia.

Impreza rozgrywa się dzięki wsparciu finansowemu Miasta Nowy Targ oraz Gminy Nowy Targ. Dzięki ich wsparciu możliwa jest organizacja wydarzenia na wysokim poziomie i przygotowanie bogatych pakietów startowych dla Zawodników, a także nagród finansowych. Ponadto na najlepszych zawodników czekać będą nagrody rzeczowe od Partnerów wydarzenia: marki Saxx, dr. Bacty, Term Gorący Potok.

I edycja rozegrała się w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych – przy Schronisku na biegaczy czekał śnieg, a w niższych partiach kałuże i błoto. Mimo tego najlepszy czas zbiegu uzyskany przez Piotra Jaśtala, reprezentanta Polski w biegach górskich, wynosił 16 minut i 15 sekund. 2 miejsce zajął mieszkaniec Nowego Targu Piotr Kostela z czasem 16:53, 3 miejsce natomiast zajął Mieczysław Jałocha z czasem 16:56.

Wśród Pań miejsce 1 zajęła Kamila Perucka z czasem 18:09, 2 miejsce zajęła mieszkanka Nowego Targu Katarzyna Węgrzyn z czasem 21:28, natomiast 3 miejsce Joanna Drabik z czasem 22:13.

Turbacz DH to niezwykłe wydarzenie w świecie biegów stworzone z myślą o biegaczach lubiących dreszczyk emocji, adrenalinę i zbiegi górskie. Na uczestników tegorocznej edycji czekać będzie mnóstwo emocji i pozytywnej energii!

Podstawowa zasada Turbacz DH jest prosta: kto najszybciej na dole, ten wygrywa! Zawodnicy podzieleni na 2 kategorie (kobiety, mężczyźni) startują pojedynczo w 20 sekundowych odstępach czasu.

Start znajdować się będzie przy Schronisku Górskim PTTK na Turbaczu (na start Zawodnicy docierają samodzielnie). Miasteczko oraz biuro zawodów zlokalizowane będą na Długiej Polanie w Nowym Targu.

W pakiecie startowym Zawodnicy znajdą koszulkę, wejściówkę do Term Gorący Potok, gadżety od Partnerów i Sponsorów, a na mecie czekać na nich będzie wyjątkowy medal.

Zapisy online możliwe są do 16.09. Natomiast istnieje również możliwość zapisania się na miejscu w dniu zawodów (18.09).

link do wydarzenia na Facebooku -> https://www.facebook.com/events/280201330051535/

strony głównej na Facebooku -> https://www.facebook.com/TurbaczTrail

oraz strony zapisów: https://b4sportonline.pl/turbacz_trail/zapisy_na_ii_mistrzostwa_polski_w_z_bieganiu_gorskim_turbacz_dh

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*