Majowe Góry Sowie zapraszają - BiegiGorskie.pl

Majowe Góry Sowie zapraszają

Właśnie ruszyły zapisy do dwóch wiosennych biegów górskich z szerokiej biegowej palety Gór Sowich, Gminy Nowa Ruda i Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda z Ludwikowic Kłodzkich.
1 maja odbędzie się 3. Sowiogórska Dycha, a dzień później – 2 maja – 8. Półmaraton Sowiogórski.

Start i meta obu biegów – Ludwikowice Kłodzkie, boisko sportowe przy ulicy Kasprowicza. Jeden i drugi bieg startuje o 11:00, a organizatorzy serdecznie do udziału w obu imprezach zapraszają, mając jednocześnie nadzieję, że biegać, podróżować i spędzać czas wolny będzie już można w miarę normalnie, a epidemia zdąży już wyhamować na dobre.

Wpisowe na „dychę” to tylko 45 PLN, a za start w półmaratonie zapłacimy teraz 50 PLN. Opłaty startowe wzrastają po 2 kwietnia, a limit startujących wynosi 250 osób na każdy z biegów.
Mieszkańcy gminy zapłacą tylko 40 PLN – bez względu na termin, a seniorzy 65 + są zwolnieni z opłaty startowej.

Sowiogórska Dycha to szybki, techniczny anglosaski bieg pełen terenowych i historycznych niespodzianek – o co w Górach Sowich nietrudno. Półmaraton tradycyjnie poprowadzony jest w najwyższych partiach masywu i daje okazję do naprawdę dobrego długiego górskiego biegania.
Widoki i panoramy – w obu biegach zapewnione.

Przypomnijmy, że Ludwikowice Kłodzkie szykują się również do swojego najsłynniejszego biegu – Biegu na Wielką Sowę, który odbędzie się 8 sierpnia, 11 listopada czeka nas przełożony z roku 2020 Górski Bieg Niepodległości w Świerkach, a 21 listopada Półmaraton Górski „Orzeł” w Sokolcu z finałem Ligi Biegów Górskich Attiq połączonych sezonów 2020 i 2021. Biegowych planów mamy sporo i miejmy nadzieję, że wszystko w tym roku się uda!

Na dobry początek – majowy weekend w Ludwikowicach!

Zapisy na oba biegi:

https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=6003
https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=6004

Zapraszamy na https://biegajwgorachsowich.pl i https://www.facebook.com/BiegajWGorachSowich

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*