WTM - tak smakuje zimowe bieganie - BiegiGorskie.pl

WTM – tak smakuje zimowe bieganie

W grudniu, kiedy za oknem jest biało a termometr wskazuje ujemną temperaturę, na sklepowych półkach piętrzą się delikatesy a z radioobiorników słychać świąteczne przeboje, możliwości działania są dwie:

a) wpaść w szał zakupów, wir sprzątania, przeglądania programu telewizyjnego w poszukiwaniu Kevina,
b) rzucić to wszystko i ruszyć w Beskid Wyspowy, czyli zasmakować zimowej przygody!

WINTER TRAIL MAŁOPOLSKA już 18-19 grudnia 2021.

A jak smakują góry i lasy Beskidu Wyspowego w grudniowej szacie?

Smakują pysznymi zbiegami i podbiegami, i doskonale rozgrzewającą zupą marchewkową, z mlekiem kokosowym i imbirem. Polecamy oderwać momentami wzrok od patrzenia pod nogi na zmrożone kamieniste zbiegi i rozejrzeć się dookoła – widoki zapierają dech!

Po podejściu pod kolejną górę, tym razem na ulubiony szczyt beskidzkich biegaczy – Szczebel, oczom ukażą się rozpalone ognisko, miłe twarze i serwowany przez nich biwakowy rarytas – pieczony w owym ognisku ziemniak. Skosztowanie go uwalnia bardzo dużą dawkę endorfin, przywołuje wspomnienia z dzieciństwa i dodaje mocy.

Dalsza cześć przygody nadal będzie usłana mocnymi podejściami, pięknymi widokami i czekającymi na trasie dobrymi duszami z pysznym napitkiem i strawą. Kilometry będą znikały niepostrzeżenie. Mimo zimy, w sercu będzie cały czas ciepło.

Na mecie z kolei, w Bazie Lubogoszcz, na zawodników będzie czekała pyszna gorąca zupa pomidorowa, jeszcze pyszniejsze grzane piwo, pakiety finiszera, moc braw i gorący prysznic.

Na pamiątkę zabierzecie ze sobą pyszne wspomnienia, które pozostaną w Waszych myślach nawet w czasie oglądania filmu o chłopcu, który został sam w domu.

Co ważne, podczas przygotowania posiłków nie ucierpi żadne zwierzę. Dewiza Fundacji 4 Alternatywy, organizatora WINTER TRAIL MAŁOPOLSKA, to RUN / ECO / VEGE / CHERITY.

So GO VEGE!

WINTER TRAIL MAŁOPOLSKA, festiwal biegów górskich z dystansami od 35 do 140 km odbędzie się 18-19 grudnia 2021 r.

Więcej informacji. ultratrailmalopolska.pl

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*