III Półmaraton Górski Polanica - Zdrój - BiegiGorskie.pl

III Półmaraton Górski Polanica – Zdrój

Pierwszy z biegów zaliczanych do cyklu Runner’s World Super Bieg 2018 odbędzie się w Polanicy – Zdroju 13 maja. Oprócz półmaratonu będzie można, jak w poprzednich sezonach, również spróbować swoich sił w biegu górskim na 10 km. W roku 2017 na obu dystansach wystartowało prawie 350 osób.

Start i meta w centrum uzdrowiska, tuż obok Parku Zdrojowego. Trasa – w sercu w Gór Bystrzyckich. Na dystansie nieco ponad 21 km czeka ponad 500 m przewyższenia. Będzie więc najpierw długi podbieg, a potem kolejne kilometry w masywach Wietrznika (758 m), Wolarza (852 m) i Złotej (635 m). Pierwsze 10 km to następujące po sobie podbiegi, przeplatane krótkimi odcinkami płaskiego terenu i krótkimi zbiegami. Potem, sukcesywnie, w dół, z powrotem do Polanicy, ale tuż przed metą – znów pod górę. W końcu ma to być porządny górski bieg!

Potem zasłużony finisz i brawa od kibiców, którzy, jak zwykle, tłumnie pojawiają się w okolicach mety, urozmaicając swoje uzdrowiskowe spacery.

Będą szerokie stokowe leśne drogi, będą wąskie strome ścieżki, będzie wiosenne błoto i sypiące się spod butów kamienie. Będzie prawdziwe górskie bieganie!

W cyklu RWSB znajdzie się w tym roku 6 górskich biegów, a pierwszy z nich to właśnie bieg w Polanicy.

Zawsze, na każdym biegu, mamy znów dwa dystanse do wyboru, a całość zakończy październikowy alpejski 4F Świeradów RUN w Górach Izerskich.

Po Polanicy i Górach Bystrzyckich przyjdzie czas na bieg ze Szklarskiej Poręby do Świerdowa – Zdroju (III Interferie RUN 10.06.2018), a w środku wakacji pobiegniemy w Góry Sowie – 22 lipca Bielawa zaprasza III Pólmaraton Górski Kalenica oraz na premierową Ultra Sowę na dystansie 53 km. Potem Beskid Śląski i IV Półmaraton Wiślański (19 sierpnia), II Półmaraton Górski Wałbrzych (9 września) i wspomniany już 4F Świeradów RUN.

Opłata startowa na III Półmaraton Górski Polanica – Zdrój wynosi 60 PLN. Jeśli będziemy chcieli zapłacić w tygodniu poprzedzającym start, zapłacimy już 80 PLN, więc, standardowo, warto się pospieszyć. W dniu startu opłata również wyniesie 80 PLN.

Tradycyjnie organizatorzy biegu i Polanica – Zdrój zapraszają na górski sportowy weekend – w niedzielę biegi górskie, a dzień wcześnie największy w Polsce cykl maratonów MTB – Bike Maraton.

Wbiegnijmy więc w biegową górską wiosnę w Polanicy. Start 13 maja o 11:00.

Zapisy i informacje:
https://superbieg.pl

Napisane przez

Dominik Ząbczyński