II Ultra Wysoczyzna Meble Wójcik! - BiegiGorskie.pl

II Ultra Wysoczyzna Meble Wójcik!

Już 22 kwietnia 2023 odbędzie się druga edycja zawodów Ultra Wysoczyzna Meble Wójcik! Malownicza i tajemnicza Wysoczyzna Elbląska ponownie przywita biegaczy z różnych zakątków Polski!

DYSTANSE
Zawodnicy, którzy zdecydują się na start będą mieli do wyboru jeden z czterech dystansów: Ryk Jelenia – 80 km (+/- 1900 m przewyższeń), Wycie Wilka – 52 km (+/- 1100 m przewyższeń), Kwik Dzika – 24 km (+/- 800 m przewyższeń) lub Pisk Lisa 12 km (+/- 500 m przewyższeń). Dla trzech dystansów przyznawane będą również punkty ITRa: 3 punkty za pokonanie dystansu Ryk Jelenia 80 km, 2 pkt. za Wycie Wilka 52 km oraz 1 pkt. za Kwik Dzika 24 km.

TRASA, CIEKAWOSTKI
Wysoczyzna Elbląska to malownicza i tajemnicza kraina wyrastająca z Żuław Wiślanych oraz brzegów Zalewu Wiślanego. Płasko i lekko na biegu tutaj nie będzie, o czym przekonali się ultrasi już z tegorocznej edycji! Całe centrum imprezy znajdować się będzie w Parku Miejski Bażantarnia. Start dystansu Wycie Wilka – 52 km, tak jak i w pierwszej edycji odbędzie się z urokliwego Tolkmicka (w sąsiedztwie Urzędu Miasta i Gminy Tolkmicko). Dwie dłuższe trasy poprowadzone będą przez całą Wysoczyznę Elbląską, m.in. przez Jelenią Dolinę, Lasy Kadyńskie, Szwajcarię Próchnicką, czy Las Cegielniany. Zawodnicy z dwóch krótszych dystansów będą rywalizować w elbląskiej Bażantarni. Ciekawostką jest również to, że na dystansie Kwik Dzika 24 km na zawodników będzie czekała nowa trasa, która będzie bardzo urozmaicona i co najważniejsze – nie będzie już to bieg po pętlach!

Górski charakter Wysoczyzny sprawia, że jest ona często nazywana „Bieszczadami Północy”. Występują tu rzadkie w północnej Polsce rośliny górskie i wyżynne, jak np. olsza szara, czosnek niedźwiedzi, tojad dzióbaty, żywiec cebulkowy, skrzyp olbrzymi, pióropusznik strusi. Występują tu też mchy i wątrobowce rosnące w górach. Można tu spotkać również rzadko spotykane gatunki zwierząt, jak np. wilka czy jelenia sika. Wysoczyzna to również region niesamowicie ciekawy pod kątem historycznym. Ścierają się tu wpływy pruskie, krzyżackie, niemieckie, polskie i skandynawskie.

PRELEKCJE, AFTER PARTY
Również i podczas drugiej edycji Meble Wójcik Ultra Wysoczyzna przewidywane będą dodatkowe atrakcje. W piątek 21.04.2023 odbędą się prelekcje. Będzie ciekawie, inspirująco, a prelegentami będą wyjątkowe osoby ze świata ultra! W sobotę 22.04.2023 po zakończeniu zmagań i ceremonii dekoracji odbędzie się After Party dla wszystkich zawodników! Serdecznie zapraszamy 🙂

Daj się zabrać w biegową przygodę i odkryj Wysoczyznę!
Więcej informacji i zapisy na oficjalnej stronie zawodów www.ultrawysoczyzna.pl.

Dodatkowe ciekawostki znajdziecie również na profilu na Facebooku Ultra Wysoczyzna.

Gospodarz – Miasto Elbląg, Miasto i Gmina Tolkmicko
Sponsor tytularny – Meble Wójcik
Organizator – Labosport Polska
Partnerzy – Reha Prus, Nadleśnictwo Elbląg, Restaturacja Myśliwska
Partnerzy Medialni – portEL.PL, BIEGIGORSKIE.PL

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*