Idzie jesień ... czas na kolejne starty - BiegiGorskie.pl

Idzie jesień … czas na kolejne starty

Upalne lato na jakiś czas odpuściło … Na razie nie wiadomo czy na stałe czy tylko na chwilę… Ale te chwilowe ochłodzenie przypomniało, że przed nami druga część sezonu – więc czas zaplanować kolejne starty 🙂

Jednym z najpiękniejszych jesiennych biegów bez wątpienia jest Hyundai ultraMaraton Bieszczadzki, który zbliża się do nas szybkimi krokami.

To już za nieco ponad dwa miesiące … 12 października.

To impreza nie tylko dla miłośników Bieszczad – to zawody dla wszystkich, którzy lubią znakomitą atmosferę biegowego święta, przepiękną górską jesienną przyrodę i chcą choć na chwilę oderwać się od zgiełku miast.

Co oczywiście nie znaczy że na starcie jesiennego maratonu bieszczadzkiego nie stają również mieszkańcy polskich wsi 🙂

W tym roku powalczyć możecie na dystansach 17km, 26km, 53km i 90 km.

A na koniec, w niedzielę wystartować w Maratonie Selekcja przygotowywanym dla Was m.in. przez mjr Zachara.

Ale wróćmy do klasyki … czyli ultraMaratonu Bieszczadzkiego 53km

W roku ubiegłym dzięki głosom uczestników zawody te zdobyły tytuł jednego z najlepszych polskich biegów górskich zdobywając Srebrną Kozicę w kategorii Biegów Ultra. Właściwie to powinno wystarczyć za całą rekomendację.

Dzięki temu wyróżnieniu zawody otrzymały najwyższą kategorię ATTIQ Ligi Biegów Górskich co oznacza że na starcie zobaczymy zapewne wielu czołowych zawodników.

Jednak warto podkreślić, że impreza ta jest dedykowana wszystkim biegaczom a nie tylko czołówce. Tutaj doceniony może się czuć zarówno ten pierwszy jak i ostatni na mecie.

Trzy bieszczadzkie rzeźnickie imprezy: Festiwal Biegu Rzeźnika, jesienny Maraton Bieszczadzki i Zimowy Maraton Bieszczadzki to żelazne punkty programu każdego sezonu – po prostu warto tu być rok w rok …

Strona zawodów: http://www.maratonbieszczadzki.pl

Partnerem VII Hyundai ultraMaratonu Bieszczadzkiego jest Województwo Podkarpackie.

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*