Festiwal Górski Maraton Trzech Jezior - BiegiGorskie.pl

Festiwal Górski Maraton Trzech Jezior

Znany jest już ramowy program imprezy. Na uczestników czekają biegi, spotkania z znakomitymi prelegentami i koncert.

Trzy dystanse biegowe: od 3,5-km verticala, przez 25-km Rollercoaster po 45-km Maraton Trzech Jezior, prelekcje i panele dyskusyjne o aktywnościach górskich, koncert i sporo niespodzianek czeka w ostatni weekend września na uczestników Festiwalu Górskiego Maraton Trzech Jezior w Beskidzie Małym. W piątek, 10 stycznia o 20:00 ruszyła rejestracja uczestników na wszystkie dystanse (https://bgtimesport.pl/zawody/bieg/id/444).

Festiwal potrwa trzy dni – od 25 do 27 września. Piątkowe popołudnie i wieczór będą skoncentrowane na spotkaniach z zaproszonymi gośćmi. W programie na ten dzień przewidziano m.in. prelekcję Roberta Celińskiego – autora aplikacji „Polskie Góry”,

spotkanie z młodymi wilkami teamu Dynamit: Jankiem Elantkowskim i Kubą Popielarskim, którzy opowiedzą o zaletach uzupełniania treningu biegacza narciarstwem skitourowym i swojej biegowej wyprawie dookoła Tatr oraz panel dyskusyjny „Mama Biega – powrót do aktywności po porodzie”, w czasie którego wyzwaniami, jakie stoją przed biegającą mamą podzielą się znakomite biegaczki Dominika Wiśniewska-Ulfik….

Foto: Jacek Deneka

… Maria Czok i Dorota Jura-Szupina.

Foto: Magdalena Sedlak

Na uczestników tej części imprezy czekać będzie również strefa expo, a wszystko to w godzinach i miejscu pracy biura zawodów, u podnóża mekki sportów ekstremalnych – góry Żar.

Drugi dzień festiwalu to starty dwóch głównych dystansów: Maratonu Trzech Jezior 45 km i Rollercoastera 25 km. Oba rozpoczną się w Międzybrodziu Bialskim – turystycznej miejscowości położonej nad jeziorem Międzybrodzkim. Trasa dłuższego z dystansów jest poprowadzona m.in. przez zabytkowy amfiteatr górski w bielskim Lipniku, Magurkę Wilkowicką i Czupel (najwyższy szczyt Beskidu Małego), a następnie zaporą na jeziorze Żywieckim przeprowadza biegaczy na wschodnie brzegi beskidzkich jezior, do znacznie bardziej dzikiej części Beskidu Małego, by szczytami Jaworzyny, Kościelca, Kuczery i Żaru, a następnie przez dawny kurort Kozubnik doprowadzić na stadion w Porąbce, gdzie tego dnia będzie biło serce festiwalu. Tam odbędzie się rodzinny piknik z gastronomią i atrakcjami dla mieszkańców i kibiców, a na zakończenie dnia zagra zespół The Postman, specjalizujący się w wykonywaniu przebojów Beatlesów.

Krótszy bieg – Rollercoaster – łączy się z M3J w rejonie szczytu Czupla i stąd trasa biegu pokrywa się już z ultramaratonem. Na dłuższej trasie uczestnicy będą mogli skorzystać z trzech punktów regeneracyjno odżywczych, na krótszej przygotowane będą dwa takie punkty. Dodatkowo na trasie 45 km będzie prowadzona klasyfikacja drużynowa (suma miejsc trzech najlepszych zawodników teamu).

Niedziela to dzień rozegrania biegu Czupel Vertical 600. Rywalizacja na 3,5 kilometrowej trasie z ok. 600 m przewyższenia będzie rozegrana według klasycznej formuły alpejskich verticali – ze startu indywidualnego, co 20 sekund. To dodatkowo rozgrzeje emocje, bo nie będzie miejsca na kalkulacje na trasie – w klasyfikacji open pod uwagę będą brane czasy netto, więc trzeba będzie dać z siebie wszystko.
Impreza jest objęta patronatem medialnym portalu Biegigorskie.pl.

Bieżące informacje można znaleźć na stronie internetowej festiwalu ( https://www.maraton3jezior.com/ ) oraz fanpage’u facebookowym imprezy (https://www.facebook.com/Maraton3jezior ).

Link do zapisów: https://bgtimesport.pl/zawody/bieg/id/444

Na stronie internetowej wydarzenia można już znaleźć orientacyjny program wydarzenia:

Piątek 25 września.

Miejsce: Centrum Kultury Kryształowe Wzgórze w Międzybrodziu Żywieckim. Dzień prelekcyjno-integracyjny.

– 18:00-21:30 – praca biura zawodów i stoisk w strefie Expo
– 18:00-18:30 – „Aplikacja Polskie Góry – wiesz co widzisz” (Robert Celiński) – prelekcja twórcy aplikacji o jej praktycznych zastosowaniach w różnego rodzaju aktywności górskich.
– 18:40-19:45 – „Mama biega – powrót do aktywności fizycznej po porodzie” (panel dyskusyjny – Maria Czok – Alpin Sport Hoka One One Team, Magdalena Kozielska – Dynafit, Dorota Jura-Szupina) – panel adresowany do młodych kobiet, w którym trzy biegaczki, a równocześnie lekarka, fizjoterapeutka i trenerka podzielą się swoim doświadczeniem łączenia aktywności sportowej i macierzyństwa. Zarówno od strony praktycznych trudności jak i od strony medycznej.
– 19:55-20:45 – „Skyrunning i skitouring – podwójna frajda z gór” (spotkanie z młodzieżowymi reprezentantami Polski w skitouringu i biegaczami wysokogórskimi – Janem Elantkowskim i Jakubem Popielarskim, którzy opowiedzą o wartości wszechstronnego treningu i o swojej wyprawie biegowej dookoła Tatr.

Sobota, 26 września.

Miejsce: Międzybrodzie Bialskie (starty), Porąbka stadion (meta biegów, piknik rodzinny i wieczorny koncert).
– 6:45-8:45 – Biuro zawodów (dla dystansu 45 km tylko do godziny 7:20, Międzybrodzie Bialskie)
– 8:00 – start Maratonu Trzech Jezior 45 km, Międzybrodzie Bialskie
– 9:30 – start Rollercoaster 25 km, Międzybrodzie Bialskie
– ok. 10:45 – otwarcie strefy kibica i mety – Porąbka stadion
– ok. 11:20 finisz zwycięzcy dystansu 25 km
– ok. 11:45 – finisz zwycięzcy dystansu 45 km
– 14:00 – zamknięcie mety (limit czasu) dla dystansu 25 km
– 17:30 – zamknięcie mety (limit czasu) dla dystansu 45 km
– 17:30 – dekoracja zwycięzców obu dystansów
– 17:45 – koncert zespołu „The Postman”

Niedziela, 27 września.

– 7:15-8:15 – biuro zawodów, Międzybrodzie Bialskie
– 9:00 – start pierwszego zawodnika biegu Czupel Vertical 600.
– ok. 13:30 – dekoracja najlepszych zawodników Czupel Vertical 600.

UWAGA: Bardziej szczegółowy program (m.in. godziny odjazdów autobusów z Porąbki na start dystansów 45 km i 25 km, poszczególne atrakcje pikniku w strefie mety) zostanie opublikowany w późniejszym terminie. Godziny poszczególnych punktów programu mogą jeszcze ulec zmianie.

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*