Ekstremalny Półmaraton Górski - BiegiGorskie.pl

Ekstremalny Półmaraton Górski

W sobotę 9 lipca w Wilkowicach k. Bielska Białej wystartuje Ekstremalny Półmaraton Górski o Puchar Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych. Jest o co walczyć, bo pula nagród wynosi min. 8 tys. złotych!

Zapisy już trwają. Aby zgłosić się do udziału w zawodach trzeba mieć ukończone 18 lat, wypełnić zgłoszenie na stronie https://www.bgtimesport.pl/zawody/info/id/587 oraz wpłacić opłatę startową (do 10 czerwca: 50 zł, po 10 czerwca: 60 zł).

Opłaty startowe można dokonywać podczas rejestracji na stronie bgtimesport lub w formie zwykłego przelewu na konto Stowarzyszenia Integracyjnego Eurobeskidy: Bank Spółdzielczy w Węgierskiej Górce nr 71 8131 0005 0014 6421 2000 0050 z dopiskiem „Ekstremalny Półmaraton Górski Puchar Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych” oraz z danymi zawodnika.

Trasa Ekstremalnego Półmaratonu Górskiego liczyć będzie 22,3 km. Biegacze wyruszą spod parkingu nad byłą zaporą przez Magurkę, przełęcz Przegibek, Międzybrodzie Bialskie i Czupel.

Dla wygody uczestników trasa będzie oznaczona biało-czerwoną taśmą, żeby nikt nie stracił cennych minut gubiąc drogę czy zastanawiając się, którędy biec. Oczywiście obsługa techniczna i sędziowie będą również czuwali na trasie, mimo tego Organizatorzy zalecają, aby każdy zawodnik miał przy sobie podczas biegu naładowany telefon z zapisanym w pamięci numerem GOPR (601-100-300), a najlepiej z aplikacją „Ratunek”.

Start półmaratonu zaplanowany jest na godzinę 10:00; do biura zawodów można się zgłaszać już od godz. 8:00 (parking nad byłą zaporą na Magurkę) – każdy zawodnik otrzyma pakiet startowy, w tym pamiątkową koszulkę, a na mecie, pamiątkowy medal. Zwycięzcy zostaną nagrodzeni nagrodami i medalami, jest więc o co walczyć. Każdy zawodnik otrzyma też dwudaniowy posiłek. Na mecie zawodnicy będą również mieli zapewniony dostęp do wody i napojów izotonicznych.

 

Limit zapisów to 200 zawodników, warto więc pośpieszyć się ze zgłoszeniem. Szczegółowych informacji na temat zawodów udziela biuro Stowarzyszenia tel. (33) 862-31-98, e-mail: sport@eurobeskidy.org.pl

Szczegółowe informacje (w tym mapa, plik w formacie gpx oraz zdjęcia z trasy) można znaleźć na https://www.eurobeskidy.org.pl/imprezy-sportowe/ekstremalny-polmaraton-gorski-o-puchar-dyrektora-generalnego-lasow-panstwowych-1169 .

Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*