Biegowy weekend na Babiej Górze! - BiegiGorskie.pl

Biegowy weekend na Babiej Górze!

Miłośników biegów na Babiej Górze zapraszamy serdecznie na biegowy weekend do Zawoi i Lipnicy Wielkiej. W dniach 7-8 sierpnia 2021 r. na stoku południowym oraz północnym masywu Królowej Beskidów odbędą się 3 różne biegi górskie:

10. Chaszczok-Bieg na Babią Górę
Data: 7 sierpnia 2021, godz. 9:00
Miejsce: Zawoja Policzne
Dystans: 8 km
Przewyższenie: +1100 m
Trasa prowadzi przez Perć Akademików

Letni Bieg Wschodzącego Słońca
Data: 8 sierpnia 2021, godz. 4:30
Miejsce: Lipnica Wielka
Dystans: 4,5 km
Przewyższenie: +840 m

2xDiablak Race
Data: 8 sierpnia 2021, godz. 10:00
Miejsce: Lipnica Wielka
Dystans: 22 km
Przewyższenia: +1930 m/-1930 m
Punkty ITRA: 1

W sobotę 7 sierpnia 2021 r. w Zawoi wystartuje bieg alpejski z metą na szczycie Babiej Góry – 10. Chaszczok-Bieg na Babią Górę. Start biegu nastąpi spod Ośrodka Turystyczno-Narciarskiego Mosorny Groń w Zawoi. Trasa biegu będzie początkowo poprowadzona niebieskim szlakiem turystycznym, następnie czarnym szlakiem do Schroniska PTTK Markowe Szczawiny. Przy schronisku nastąpi odbicie w lewo w szlak żółty, a od Skrętu Ratowników, po kamiennych stopniach rozpocznie się wspinaczka pod górę po najtrudniejszym, ale jednocześnie najpiękniejszym fragmencie szlaku prowadzącym na szczyt Babiej Góry – Perci Akademików. Aby dostać się na metę zlokalizowaną na Diablaku, uczestnicy biegu będą musieli pokonać trasę o długości 8 km i przewyższeniu +1100 metrów!

W niedzielę 8 sierpnia odbędzie się vertical z metą na szczycie Babiej Góry – Letni Bieg Wschodzącego Słońca. Start biegu będzie zlokalizowany po południowej stronie Babiej Góry, na Polanie Stańcowej w Lipnicy Wielkiej. Trasa Letniego Biegu Wschodzącego Słońca będzie poprowadzona zielonym szlakiem turystycznym po malowniczym, południowym zboczu Babiej Góry. Na wysokości 1616 m n.p.m. uczestnicy biegu będą mogli zobaczyć ślady po ruinach schroniska, które zostało wybudowane w latach 1904–05 z inicjatywy niemieckiego stowarzyszenia turystycznego Beskidenverein. Było to pierwsze i najwyżej położone schronisko w masywie Babiej Góry.

Tego samego dnia, tylko kilka godzin później, wystartuje nowy bieg na Babiej Górze – 2xDiablak Race. Start biegu 2xDiablak Race będzie zlokalizowany, podobnie jak start Letniego Biegu Wschodzącego Słońca, na Polanie Stańcowej w Lipnicy Wielkiej. Trasa biegu początkowo będzie poprowadzona zielonym szlakiem turystycznym, który doprowadzi Uczestników na szczyt Babiej Góry. W dalszej części trasy do pokonania będzie zbieg przez Przełęcz Brona do Zawoi Markowej, a następnie ok. 7 km podbieg przez Sulową Cyrhlę i Perć Akademików, by ponownie pojawić się na Diablaku, skąd do mety pozostanie tylko 4,5 km zbieg po znanym już zielonym szlaku turystycznym.

Zapisy na wszystkie biegi potrwają do 26 lipca 2021 r.

Linki do zapisów:

– 10. Chaszczok-Bieg na Babią Górę
https://b4sportonline.pl/bieg_na_babia/zapisy_na_chaszczok__bieg_na_babia_gore_2

– Letni Bieg Wschodzącego Słońca
https://b4sportonline.pl/bieg_na_babia/zapisy_na_letni_bieg_wschodzacego_slonca

– 2xDiablak Race
https://b4sportonline.pl/bieg_na_babia/zapisy_na_2x_diablak_race

Serdecznie zapraszamy do udziału w biegach na Babiej Górze oraz do odwiedzenia Lipnicy Wielkiej na Orawie i Zawoi, które malowniczo rozciągają się u podnóża Babiej Góry.

Partnerzy i Sponsorzy wydarzenia: Babiogórski Park Narodowy, Gmina Lipnica Wielka, Nadleśnictwo Nowy Targ, PKL Mosorny Groń, Garmin Polska, 4Move, Black Energy, Frugo, This1, Salco, Nikwax, Ice Power, GrinDay Energik, Magazyn GÓRY, Ośrodek Górska Przystań, PIUS XX – Strefa rozrywki, Orawa TV.

Szczegółowe informacje o wydarzeniach znajdują się na stronie: http://biegnababia.pl/

Z babiogórskim pozdrowieniem!

Organizatorzy – „Kozica” Fundacja Biegów Górskich

Zdjęcia: Magdalena Sedlak, Dominika Rakszewska, Radosław Denisiuk, Krzysztof Nagacz

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*