Coraz bliżej Górskiego Biegu Niepodległości - BiegiGorskie.pl

Coraz bliżej Górskiego Biegu Niepodległości

Do startu   6.”Górskiego Biegu Niepodległości”  w Świerkach/k. Ludwikowic Kłodzkich  pozostały dwa tygodnie. Warto wybrać się uczcić na biegowe nasze narodowe święto w malowniczej, górskiej scenerii. 

O listopadowej porze niczego przewidzieć się nie da. Jedno jest pewne, bieg się odbędzie bez względu na warunki atmosferyczne, a organizatorzy stworzą ciepłą, domową  atmosferę, która uczestnikom biegu, jak wielokrotnie przyznawali, bardzo odpowiada.

Zawodnicy pobiegną 10 kilometrową trasą przez najpiękniejsze fragmenty Wzgórz Włodzickich, skąd przy słonecznej pogodzie doskonale widać Masyw Śnieżnika, Góry Bystrzyckie i Orlickie, Góry Stołowe, Wałbrzyskie, Sowie oraz Śnieżkę i Karkonosze.

Na trasie znajdziecie trzy wymagające podbiegi, ale do mety będzie z górki:-)

Asfaltu znajdziecie tylko 200 m, tuż po starcie. Reszta, to czysta biegowa poezja – drogi polne i leśne, otwarta przestrzeń i płuca pełne górskiego powietrza!

Oczywiście wbiegamy także na Górę Włodzicką/758 m. npm./!

Start i meta zlokalizowane  zostały pod budynkiem Świetlicy Wiejskiej w Świerkach, w której mieścić się będzie Biuro Zawodów. Obok parking na 100 samochodów.

Opłata startowa wynosi tylko 40 zł a w dniu zawodów 50zł.

Osoby po 65 roku życia są zwolnione z opłaty startowej.

Tradycyjnie  każdy zawodnik po przekroczeniu linii mety otrzyma pamiątkowy medal, który podobnie jak w „Biegu na Wielką Sowę” wręczać będzie wójt Gminy Nowa Ruda pani Adrianna Mierzejewska.

Bogaty bufet końcowy, domowe ciasta, kawa, herbata, owoce, woda, izotonik, gorący posiłek, to przedostatni akcent biegowego spotkania w Świerkach. O 13:15 czekają nas dekoracje i tombola/ a w niej  5 pakietów startowych na 9.”Bieg na Wielka Sowę”/.

Wszelkie szczegóły doczytacie na naszej stronie internetowej: www.biegajwgorachsowich.pl

Przypominamy – 11 listopada, godzina 11,00 – Świerki.  6.”Górski Bieg Niepodległości”.

Zapraszamy.

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*