A jednak - Rzeźnik się odbędzie! - BiegiGorskie.pl

A jednak – Rzeźnik się odbędzie!

To jest zapewne wiadomość dnia, by nie powiedzieć roku 🙂 ! Mamy potwierdzenie że VI Festiwal Biegu Rzeźnika odbędzie się w planowanym terminie.

I to pod honorowymi patronatami takich instytucji jak:

– Ministerstwa Rozwoju,

– Ministerstwa Sportu, oraz

– Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych!

Będą oczywiście zmiany i to duże w związku z aktualną sytuacją około koronawirusową.

Główne zmiany logistyczne to:

– przedłużenie imprezy oraz przeorganizowaniu tras w taki sposób, aby wszystkie trasy zaczynały się i kończyły w jednym miejscu.

– starty indywidualne (w Rzeźniku – parami), w dowolnym dniu i momencie (zgodnie z zadeklarowanym wyborem przedziału czasowego) w taki sposób, aby dobiec do mety w regulaminowym limicie (limity będą zliberalizowane). Dzięki temu na szlakach będzie luźno i bezpiecznie.

– dla bezpieczeństwa zawodników organizator zrezygnował z tych punktów programu które wiązały się z obecnością wielu ludzi w jednym miejscu i czasie. Czyli, np.: nie będzie wspólnych startów, nie będzie festiwalowego miasteczka ani expo,

– biuro zawodów w tradycyjnej formie będzie ograniczone do minimum (każdy będzie musiał wydrukować swoją kartę zawodnika sam i ją dostarczyć do biura – w zamian za pakiet i nr startowy),

– nie będzie punktów odżywczych na trasie (niezbędne zaopatrzenie zawodnicy otrzymają w pakietach startowych),

– nie będzie dekoracji czy tradycyjnych odpraw.

– raczej nie będzie biegów dla dzieci…

– w miejscach publicznych (dotyczy to przede wszystkim Cisnej) zawodnicy będą musieli poruszać  się w maseczkach i w ogóle będą musieli się stosować do aktualnie obowiązujących okołowirusowych ograniczeń. Jakie regulacje będą obowiązywały w czerwcu – zobaczymy wszyscy.

A dla osób, które będą chciały zrezygnować z udziału w imprezie organizator przygotuje możliwość rezygnacji i zwrotu kosztów w postaci voucheru do wykorzystania na “rzeźnickich” imprezach w ciągu kolejnych trzech lat! Dla osób które są zdecydowane pobiec – zapisy i przepisywanie pakietów będzie możliwe do końca maja.

Trzymamy mocno kciuki i o wszelkich nowościach będziemy Was informowali na bieżąco.

A po więcej szczegółów odsyłamy na stronę www: https://www.biegrzeznika.pl/

oraz fb Biegu Rzeźnika: https://www.facebook.com/BiegRzeznika/

Kończąc optymistycznie zapraszamy do posłuchania jednego z “nieśmiertelnych” przebojów nierozerwalnie związanej z Rzeźnikiem – Wiewiórki na Drzewie:

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*