5. Półmaraton Sowiogórski - BiegiGorskie.pl

5. Półmaraton Sowiogórski

Tego biegu nie może zabraknąć w Waszych kalendarzach startowych! Półmaraton Sowiogórski zostaje w Górach Sowich i mamy przyjemność zaprosić Was na jego piątą, jubileuszową edycję. Bieg żyje i ma się dobrze! Zachowujemy ciągłość tej imprezy, która ma już przecież swoją biegową historię i zasługuje na kontynuację.

Wszyscy dotychczasowi organizatorzy są zgodni – czas na 5.Półmaraton Sowiogórski! W tym roku bieg odbędzie się 11 sierpnia i ponownie wystartuje z CR Harenda w Ludwikowicach Kłodzkich. Dystans to nieco ponad 22 km, a przewyższenie prawie 600. Najwyższy punkt? Nie może być inaczej: Wielka Sowa (1015 m).

Start o godz. 11:00.

Zawodnicy i zawodniczki znów wbiegną na dużą, trudną pętlą przez Góry Sowie, startując z Ludwikowic Kłodzkich i do nich wracając. Po drodze będzie przynajmniej kilka okazji aby skupić się również na otoczeniu, widokach i krajobrazach – w tym roku organizatorzy znów odkryją przed Wami kolejne sowiogórskie ścieżki. Pobiegniecie w zupełnie nowe miejsca, często drogami, po których nie biegał jeszcze nikt!

Atrakcje 5. Półmaratonu Sowiogórskiego to jednak nie wszystko, co szykuje się podczas tego sierpniowego weekendu. Półmaraton startuje 11 sierpnia (sobota), a dzień później 9. Regatta Bieg na Wielką Sowę – najlepszy bieg alpejski w Polsce!

Szykuje się więc fantastyczny biegowy weekend w Górach Sowich, a dla najmocniejszych górali okazja do dwóch startów dzień po dniu!

Mamy nadzieję, że weekend biegów górskich w Ludwikowicach Kłodzkich przypadnie Wam do gustu i stanie się naszym wspólnym sportowym świętem.

Strona Półmaratonu Sowiogórskiego i Biegu Na Wielką Sowę: https://biegajwgorachsowich.pl/

Napisane przez

Dominik Ząbczyński