5 edycja Gorlickiego Biegu Górskiego - BiegiGorskie.pl

5 edycja Gorlickiego Biegu Górskiego

Za tydzień, 17 listopada, odbędzie się już piąta edycja Gorlickiego Biegu Górskiego. Podobnie jak w poprzednich dwóch edycjach, bazą biegu będzie ośrodek “Zacisze” w urokliwej miejscowości uzdrowiskowej Wysowa-Zdrój.

Trasa o długości 22,5km i ponad 1000m sumy podbiegów jest dosyć wymagająca, a trudności rosną w miarę zbliżania się do mety. Po początkowych łatwych technicznie kilometrach, zawodnicy wbiegają na interwałowy szlak graniczny, który o tej porze jest usłany dywanem z bukowych liści.

Na 13 kilometrze trasa przebiega przez dolinę Regietowa Wyżnego. Na początku ubiegłego wieku, żyło tu ponad pół tysiąca mieszkańców, w chwili obecnej w dolinie możemy spotkać jedynie konie i dzikie zwierzęta, a najbardziej charakterystycznym elementem krajobrazu jest dzwonnica zbudowana w hołdzie wysiedlonym mieszkańcom Regietowa Wyżnego.

Tuż za bufetem łatwy podbieg prowadzi zawodników na Rotundę z niezwykle ciekawym cmentarzem wojennym. Na ostatnich kilometrach na zawodników czeka “wisienka na torcie” czy podbieg na Kozie Żebro i upragniona meta po szybkim zbiegu.

Więcej o trasie poczytasz na stronie organizatora: http://bieggorski.pl

Zapisy prowadzone są poprzez panel Competit: http://competit.pl/zgloszenie/6008/
Przed zapisaniem się koniecznie przeczytajcie regulamin zawodów: http://bieggorski.pl/regulamin/

Limit zapisów to 400 osób. Jeśli myślisz o starcie w Wysowej to zapraszamy do zapisów ponieważ już tylko kilkanaście wolnych miejsc pozostało na liście startowej.

Patronem medialnym imprezy co roku jest portal BiegiGorskie.pl

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*