SKYRUNNER® WORLD SERIES (cz.4) - BiegiGorskie.pl

SKYRUNNER® WORLD SERIES (cz.4)

Paweł Raja tym razem postanowił Wam przybliżyć kolejny, czwarty biegu z cyklu SKYRUNNER® WORLD SERIES, będzie to rozegrany 24 sierpnia 2013 w Szwajcarii bieg na dystansie 46 km – Matterhorn Ultraks.

-> Kliknij aby przeczytać <-

 

 

Napisane przez

Krzysztof Szwed

1 komentarz to “SKYRUNNER® WORLD SERIES (cz.4)”

 1. Robert Celiński pisze:

  Dziękuję za informację o tej imprezie. Niestety, artykuł jest nierzetelny. „Zermatt dla nas biegaczy to góra marzeń, na którą raz w życiu musimy wbiec”??? Zermatt to miejscowość. Mam nadzieję, że tą „górą marzeń do wybiegnięcia” nie jest przypadkiem Matterhorn, którego szczyt jest niedostępny dla wielu alpinistów i pochłania średnio 12 ofiar na rok. Ja bym tam nie wbiegał 😉

  Nie wiem, skąd autor wziął mapę trasy, która prowadzi przez lodowce na wysokości ponad 4000 m. Mapa trasy 46 km jest dostępna tu: http://www.ultraks.com/en/les-parcours/trail/?idContent=8

  Tak się składa, że znamy z żoną te okolice. Ania wspinała się na Breithorn, byliśmy na Testa Grigia, a w zeszłym roku biegliśmy Zermatt Marathon, byliśmy na Gornergrat, Schwarzsee, przy Hornlihutte.
  http://www.annacelinska.com/index.php?go=relacja&id=20080816_Breithorn
  http://www.annacelinska.com/index.php?go=relacja&id=20120707_Zermatt_A
  http://www.annacelinska.com/index.php?go=relacja&id=20120707_Zermatt

  Matterhorn Ultraks Trail jest na pewno bardzo wymagającym utramaratonem anglosaskim. Ciakawą propozycją jest też przedłużony Zermatt Marathon:
  http://www.zermattmarathon.ch/index.php?id=39&L=1
  Trasa jest przedłużona z Riffelberg do Gornergrat i mamy tak naprawdę ultramaraton alpejski, bo prawie przez cały czas biegnie się pod górę.

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*