Liga Biegów Górskich ATTIQ (cz.29) - BiegiGorskie.pl

Liga Biegów Górskich ATTIQ (cz.29)

Wygląda na to że biegi górskie pomału zaczynają się znów rozkręcać – jeśli wszystko pójdzie dobrze to od połowy maja czeka nas prawdziwy wysyp imprez z kulminacją ilościową w czerwcu i lipcu.

Za nami tym razem kilka mniejszych biegów, w których mniej było zawodników ze ścisłej czołówki ATTIQ Ligi Biegów Górskich.

Z TOP 10 Ligi, w Beskidzie Wyspowym pokazał się jak zwykle z mocnej strony Dariusz Marek, który wygrał 14 milowy “Owczy Pęd” i umocnił się na 9 m-cu.

Foto: Katarzyna Gogler Fotografia

Foto: Katarzyna Gogler Fotografia

Przypomnijmy z kronikarskiego obowiązku aktualną czołówkę ATTIQ Ligi:

na prowadzeniu wśród mężczyzn: Sylwester Lepiarz przed Piotrem Jaśtalem i Danielem Żuchowskim.

Foto: Idea Fotografia – Dominika Rakszewska

Foto: Idea Fotografia – Dominika Rakszewska

A wśród kobiet: Paulina Tracz przed Katarzyną Wilk i Urszulą Paprocką.

Foto: Jolanta Błasiak – Wielgus

Za to mamy sporo zmian w klasyfikacji Ultra Challenge of Poland, w której zawodnicy rywalizują w pokonanych w górach ultra kilometrach startowych.

Wśród kobiet na prowadzenie wyszła niezmordowana Renata Dyduła, która wygrała wśród kobiet 100 mil of Beskid Wyspowy.

Foto: Katarzyna Gogler Fotografia

Także wśród mężczyzn zmiany.

Na prowadzeniu pozostał nadal Adam Prończuk (Wehicool), który powalczył na dystansie 40 mil w Beskidzie Wyspowym i tym został pierwszym zawodnikiem w połączonych sezonach 2020-2021, który przekroczył tysiąc ultra kilometrów startowych po górach.

Foto: 100 miles of Beskid Wyspowy

Tuż za jego plecami wyrósł kolejny finisher 100 milowego odcinka w Beskidzie Wyspowym – Stanisław Siwiec.

Foto: Katarzyna Gogler Fotografia

A już w najbliższy weekend anglosaskie Mistrzostwa Polski w Bielsku-Białej rozgrywane w ramach Goniackiej.

Tradycyjnie, zanim przejdziemy do szczegółowych tabel – mała przerwa na reklamę naszej kolekcji ligowej 😉

… którą znajdziecie -> tutaj <-

Zapraszamy także do zapisów na finał ATTIQ Ligi Biegów Górskich 2020-2021, czyli 2.Półmaraton Górski Orzeł (20.11.2021r.) 

Informacje o najbliższych zawodach znajdziecie w naszym kalendarzu.

Po 29 kolejkach w ATTIQ Lidze Biegów Górskich sklasyfikowanych mamy: 18.596 zawodników (5.406 kobiety i 13.190 mężczyzn).

KOBIETY:

-> Pełna klasyfikacja kobiet <-

Czołówki poszczególnych kategorii i stylów:

Open (w nawiasie miejsce w poprzednim zestawieniu):

1.(1) Paulina Tracz (Salco Garmin Team) – 1.880 pkt
2.(2) Katarzyna Wilk – 1.790 pkt
3.(3) Urszula Paprocka (My Endurance Coaching Team) – 1.675 pkt
4.(4) Dominika Stelmach (RK Athletics/adidas runners) – 1.560 pkt
5.(5) Karolina Obstój (Muay Running Team) – 1.445 pkt
6.(6) Agnieszka Tatarek – Konik  (Alpin Sport HOKA One One Team) – 1.250 pkt
7.(7) Dominika Wiśniewska – Ulfik (Alpin Sport HOKA One One Team) – 1.230 pkt
8.(8) Angelika Noga (Kęckie Harpagany) – 1.145 pkt
9.(9) Dominika Bolechowska (Alpin Sport HOKA One One Team) – 1.100 pkt
10.(10) Justyna Adamus-Kowalska (LKS Imielin) – 1.060 pkt

Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorki (K16-19):

1.(106) Joanna Bachleda (Gorący Potok) – 315 pkt
2.(176) Aleksandra Sot (UKS Olimp Kozienice) – 240 pkt
3.(211) Aleksandra Karolczak (LUKS Boguszyce) – 210 pkt

Seniorki I (K20-29):

1.(5) Agnieszka Tatarek – Konik  (Olimp Sport) – 1.250 pkt
2.(8) Angelika Noga (Kęckie Harpagany) – 1.145 pkt
3.(19) Aleksandra Bazułka (Buff Team Poland) – 705 pkt

Seniorki II (K30-39):

1.(1) Paulina Tracz (Salco Garmin Team) – 1.880 pkt
2.(2) Katarzyna Wilk – 1.790 pkt
3.(3) Urszula Paprocka (Nowa Huta Team) – 1.675 pkt

Masters (K40-49):

1.(9) Dominika Bolechowska (Alpin Sport HOKA One One Team) – 1.100 pkt
2.(12) Wioletta Kościelniak (Runners Team Nysa) – 930 pkt
3.(14) Edyta Lewandowska (Dynafit Team / Projektrun.pl) – 890 pkt

Weteranki I (K50-59):

1.(11) Maria Domiszewska (MKS Halicz) – 975 pkt
2.(33) Izabela Zatorska – Pleskacz (Alpin Sport HOKA One One Team) – 526 pkt
3.(37) Dorota Jonkisz (Nutrend Team)  – 510 pkt

Weteranki II (K60+):

1.(350) Renata Jakubowska  – 152 pkt
2.(437) Barbara Prymakowska – 121 pkt
3.(482) Eulalia Szylkin – 110 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu alpejskim:

1.(7) Dominika Wiśniewska – Ulfik (Alpin Sport HOKA One One Team) – 770 pkt
2.(2) Katarzyna Wilk – 410 pkt
3.(5) Karolina Obstój (Muay Running Team) – 400 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu anglosaskim:

1.(5) Karolina Obstój (Muay Running Team) – 480 pkt
2.(12) Dominika Bolechowska (Alpin Sport HOKA One One Team) – 380 pkt
3.(9) Justyna Adamus-Kowalska (LKS Imielin) – 340 pkt

Najlepsze zawodniczki na długim dystansie:

1.(1) Paulina Tracz (Salco Garmin Team) – 1.000 pkt
2.(2) Katarzyna Wilk – 780 pkt
3.(3) Urszula Paprocka (Nowa Huta Team) – 695 pkt

Najlepsze zawodniczki na ultra dystansie:

1.(1) Paulina Tracz (Salco Garmin Team) – 580 pkt
2.(12) Wioletta Kościelniak (Runners Team Nysa) – 480 pkt
3.(25) Anna Komisarczyk – 475 pkt

Ultra Challenge of Poland:

1. Renata Dyduła (Ital Car Team) – 825 km
2. Dominika Cieślak (Muay Running Team) – 736 km
3. Mariola Maszewska – Wach (Rawa Team Zawsze Slim) – 586 km

-> Pełna klasyfikacja kobiet – Ultra Challenge <-

MĘŻCZYŹNI:

-> Pełna klasyfikacja mężczyzn <-

Czołówki poszczególnych kategorii i stylów:

Open (w nawiasie miejsce w poprzednim zestawieniu):

1.(1) Sylwester Lepiarz (LKB Rudnik) – 1.960 pkt
2.(2) Piotr Jaśtal (LKB Rudnik AZS UJK Kielce) – 1.750 pkt
3.(3) Daniel Żuchowski (Muay Running Team) – 1.657 pkt
4.(4) Tomasz Skupień – 1.450 pkt
5.(5) Pavel Brydl (Muay Running Team) – 1.415 pkt (8)
6.(6) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 1.320 pkt
7.(7) Jacek Sobas (ASICSFRONTRUNNER) – 1.290 pkt
8.(8) Marcin Kubica (Salomon Suunto Team) – 1.265 pkt
9.(9) Dariusz Marek (Monk Sandals Team) – 1.225 pkt
10.(10) Łukasz Flisiński  –(Alpin Sport Hoka One One Team) – 1.195 pkt

Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorzy (M16-19):

1.(155) Michał Piątek (CKS Budowlani Częstochowa)  – 295 pkt
2.(239) Piotr Bosak (Klub Wysokogórski Kraków)  – 229 pkt
3.(270) Krystian Slifierz (LKB Rudnik)  – 212 pkt

Seniorzy I (M20-29):

1.(1) Sylwester Lepiarz (Muay Running Team) – 1.960 pkt
2.(2) Piotr Jaśtal (LKB Rudnik AZS UJK Kielce) – 1.750 pkt
3.(8) Marcin Kubica (INOV-8) – 1.265 pkt

Seniorzy II (M30-39):

1.(3) Daniel Żuchowski (Muay Running Team) – 1.657 pkt
2.(4) Tomasz Skupień – 1.450 pkt
3.(7) Jacek Sobas (ASICSFRONTRUNNER) – 1.290 pkt

Masters (M40-49):

1.(5) Pavel Brydl (Muay Running Team) – 1.415 pkt
2.(6) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 1.320 pkt
3.(15) Rafał Kot (Muay Running Team) – 1.015 pkt

Weterani I (M50-59):

1.(11) Marek Sokołowski (Alpin Sport HOKA One One Team) – 1.097 pkt
2.(64) Zbigniew Szatanik (MOK Mszana Dolna) – 458 pkt
3.(94) Jacek Gardener (Jacek Biega) – 379 pkt

Weterani II (M60+):

1.(103) Waldemar Witulski (Team Podgórzyn) – 362 pkt
2.(342) Tomasz Zimny (śRUNdunia Szczecin) – 180 pkt
3.(362) Janusz Pytel (Truchtacz Mysłowice) – 175 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu alpejskim:

1.(2) Piotr Jaśtal (LKB Rudnik AZS UJK Kielce) – 580 pkt
2.(8) Marcin Kubica (INOV-8) – 580 pkt
3.(13) Piotr Łobodziński (LŁKS Prefbet Śniadowo) – 560 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu anglosaskim:

1.(1) Sylwester Lepiarz (Muay Running Team) – 780 pkt
2.(2) Piotr Jaśtal (LKB Rudnik AZS UJK Kielce) – 760 pkt
3.(19) Jerzy Pachut (Muay Running Team) – 470 pkt

Najlepsi zawodnicy na długim dystansie:

1.(6) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 820 pkt
2.(18) Bartłomiej Przedwojewski (Team Salomon) – 800 pkt
3.(4) Tomasz Skupień – 780 pkt

Najlepsi zawodnicy na ultra dystansie:

1.(14) Rafał Kot (Muay Running Team) – 590 pkt
2.(30) Piotr Szumliński (ATTIQ Team) – 490 pkt
3.(41) Paweł Perykasza (GRUPALUKTRANS.PL) – 465 pkt

Ultra Challenge of Poland:

1. Adam Prończuk (Wehicool)  – 1.052 pkt
2. Stanisław Siwiec – 930 km
3. Eugeniusz Bernacki (Polski Klub Alpejski) – 910 km

-> Pełna klasyfikacja mężczyzn – Ultra Challenge <-

-> Regulamin połączonego sezonu ATTIQ Ligi 2020-2021 <-

A poniżej nasi sponsorzy i partnerzy:


Sponsorem tytularnym Ligi Biegów Górskich jest najlepsza pod słońcem 😉 marka odzieży sportowej: ATTIQ:

O Wasze zdrowie i dobre samopoczucie dba: MOLPHARMAPartner Techniczny ATTIQ Ligi Biegów Górskich

Partnerem technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich z branży trofeów sportowych jest firma TRYUMF

Partnerem Technicznym Ligi Biegów Górskich w zakresie odnowy biologicznejTermy Gorący Potok.

Partnerem Technicznym Ligi Biegów Górskich w zakresie mobilnej reklamy zewnętrznej jest firma Poltent

Strategicznym Sponsorem technicznym Ligi Biegów Górskich ATTIQ z zakresu suplementacji sportowej jest marka Mountian Fuel

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich ATTIQ z zakresu zaawansowanych systemów pomiarowych jest GARMIN Polska

Partnerem Technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich w zakresie rozwiązań informatycznych jest firma B4SPORT

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*