Ubezpieczenie turystyczne online, to spokojne wakacje z rodziną - BiegiGorskie.pl

Ubezpieczenie turystyczne online, to spokojne wakacje z rodziną

Wyjazd za granicę w ramach rodzinnych wakacji jest doskonałym sposobem na spędzenie wolnego czasu i oderwanie się od codziennych obowiązków. Możemy poświęcić czas na zwiedzanie wspaniałych, malowniczych miejsc lub podziwianie cudów europejskiej architektury w każdym zakątku kontynentu. Otwarte granice w Europie dają ogromne możliwości pod kątem poznawania i integracji z odmiennymi kulturami, a także praktycznego wykorzystania swoich umiejętności językowych. Dużo prawdy jest zatem w popularnym stwierdzeniu, że „podróże kształcą”.

Nieprzewidywalne okoliczności a ubezpieczenie turystyczne

Podczas pobytu za granicą, warto jednak zadbać o to, aby wyjazd przebiegł sprawnie i bez zbędnych komplikacji. Niestety – wypadki się zdarzają. Uraz lub choroba. Skradziony lub zagubiony bagaż albo samochód, który zepsuł się na trasie. Takie sytuacje potrafią skutecznie odebrać całą radość z wakacji i wygenerować ogromne koszty, związane z ustabilizowaniem okoliczności. Warto, na wypadek właśnie takich wydarzeń, zakupić ubezpieczenie turystyczne online.

Większość miłośników podróży opiera swoje ubezpieczenia na podstawie karty EKUZ. Nie zawsze jednak mają oni świadomość ograniczeń tego rozwiązania i wydatków, których karta nie jest w stanie pokryć. Jak uchronić się przed nieprzewidywalnymi wydarzeniami, a przynajmniej załagodzić ich skutki? Co powinna obejmować dobra polisa turystyczna? Dlaczego warto zakupić ubezpieczenie wyjazdowe?

Karta EKUZ, a ubezpieczenie wyjazdowe

Wielu polskich podróżników w celu zabezpieczenia swojej podróży, korzysta z Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Co daje ta karta? Upoważnia ona do skorzystania z bezpłatnej opieki medycznej poza granicami Polski w wypadku nieprzewidzianych wydarzeń – takich jak wypadek lub niespodziewana, poważna choroba.

EKUZ posiada jednak wiele ograniczeń. Nie jest ona w stanie pokryć kosztów transportu medycznego do Polski lub akcji ekipy ratunkowej, kiedy taka będzie miała miejsce – na przykład podczas wyjazdu w czeskie góry. Karta refunduje również zaledwie część kosztów leczenia. Działa tylko na terenie państw, należących do Unii Europejskiej, bądź EFTA. Nie możemy korzystać z tego rodzaju ubezpieczenia w placówkach publicznych.

Ubezpieczenie turystyczne online jest w stanie zapewnić pełne finansowanie wszystkich wydatków. Co więcej, będziemy mogli liczyć na wypłatę należnego nam odszkodowania, a także – w zależności od zakresu polisy – na wiele więcej korzyści.

Co powinna obejmować dobra polisa turystyczna?

Pożądany zakres ubezpieczenia turystycznego online zależy przede wszystkim od charakteru podróży. Możemy planować zwiedzanie w najprostszym tego słowa rozumieniu lub tak zwany aktywny wypoczynek – jak wyjazd na narty w góry czy spływ kajakowy po najdłuższych rzekach w Europie. W przypadku tego drugiego jednak i tak bazujemy na polisie, którą zakupilibyśmy planując zwiedzanie – wzbogacając je jedynie o kilka punktów. Dlatego właśnie zaczniemy od kilku kwestii, które powinny znaleźć się dosłownie w każdym ubezpieczeniu podróżnym.

Bezpłatna pomoc medyczna

Darmowa opieka medyczna za granicą powinna być absolutną podstawą każdego ubezpieczenia turystycznego online. Powód jest prosty – dokładnie to samo gwarantuje karta EKUZ. Nie byłoby więc sensu w zakupie ubezpieczenia wakacyjnego, gdyby nie obejmowało ono takiej opieki.

Ta kwestia w przypadku ubezpieczenia wyjazdowego jest jednak bardziej rozbudowana – możemy liczyć na bezpłatną opiekę w większej ilości przypadków, nie tylko w razie urazu, ale również różnego rodzaju chorób. Co więcej, przysługuje nam odszkodowanie, proporcjonalne do doznanej szkody, dzięki czemu w nieszczęśliwych okolicznościach unikniemy poczucia bezradności.

Transport medyczny do Polski

Niekiedy, w wyniku nieszczęśliwego wypadku, powstaje konieczność przetransportowania poszkodowanego na teren Polski. Niestety – jego stan uniemożliwia transport tradycyjnymi liniami lotniczymi lub w ogóle transport lotniczy. Może to wynikać z konieczności zachowania pozycji leżącej lub wrażliwości na zmiany ciśnienia. W takiej sytuacji, konieczne będzie przewiezienie takiej osoby karetką, czego koszt może wynieść nawet kilka tysięcy.

Decydując się na zakup ubezpieczenia turystycznego online, na wypadek takich okoliczności, możemy być pewni, że ubezpieczyciel całkowicie pokryje koszty transportu z dowolnego zakątka Europy. Pozwoli nam to zaoszczędzić dużą ilość stresu, a także – z całą pewnością – pieniędzy.

Zwrot wartości skradzionego lub zgubionego bagażu

Utrata bagażu podczas zagranicznego wyjazdu z rodziną – bez względu na okoliczności – wiąże się z olbrzymią ilością stresów, a także wydatkami, związanymi z zakupem niezbędnych do życia przedmiotów. Większość swojego dobytku podczas wakacji, zazwyczaj trzymamy w jednej walizce. W chwili, gdy ktoś nam ją ukradnie lub zostanie zgubiona na lotnisku, zostajemy dosłownie bez niczego. Przy odrobinie szczęścia nadal będziemy mieli smartfon i portfel.

Zabezpieczenie przed utratą bagażu powinno być podstawowym elementem każdej polisy turystycznej. Tego rodzaju sytuacje – spośród wszystkich możliwych, nieszczęśliwych wypadków – zdarzają się najczęściej. Dzięki ubezpieczeniu turystycznemu online, możemy liczyć na zwrot wartości utraconego bagażu ze strony ubezpieczyciela. Co więcej – profesjonalna polisa zagwarantuje nam także pomoc w wyjaśnieniu tych okoliczności, czy to poprzez konsultację z prawnikiem, czy asystę tłumacza.

Ubezpieczenie NNW

Kolejnym punktem, który koniecznie powinien się znaleźć w naszej polisie turystycznej, jest ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). Stanowi ona niezbędne uzupełnienie dla bezpłatnej opieki medycznej za granicą. Ubezpieczenie NWW, które wchodzi w skład naszego ubezpieczenia wyjazdowego, gwarantuje nam pokrycie kosztów rehabilitacji i rekompensatę za uszczerbek na zdrowiu.

Dzięki temu rozwiązaniu, otrzymamy niezbędną opiekę nie tylko za granicą, ale także w chwili gdy wrócimy do kraju, a nasz uraz będzie wymagał dalszej rehabilitacji.

Ubezpieczenie wakacyjne na aktywny wypoczynek

Planując wyjazd na narty, wspinaczkę lub spływ kajakowy, musimy liczyć się z podwyższonym ryzykiem odniesienia urazu podczas tego rodzaju aktywności. W związku z tym, upewnijmy się, że oprócz punktów, które zostały opisane powyżej, nasza polisa obejmuje także kilka dodatkowych kwestii.

Pokrycie kosztów akcji ratowniczej

Mobilizacja ekipy ratunkowej i zastosowanie specjalistycznego sprzętu, poza granicami Polski nie jest darmowe dla obywateli – nawet jeśli ci posiadają kartę EKUZ. Koszty akcji ratowniczej mogą oscylować w okolicach nawet kilku tysięcy. Warto zadbać o to, aby nasze ubezpieczenie turystyczne online pokrywało koszty takiej operacji – w przeciwnym razie, będziemy musieli liczyć się z ryzykiem dotkliwego obciążenia naszego budżetu.

Ubezpieczenie OC

Podczas aktywnego wypoczynku, niekiedy może się zdarzyć, że przypadkowo spowodujemy uszkodzenie sprzętu lub czyjejś własności. Dlatego, decydując się na taką formę spędzania czasu, powinniśmy zadbać o to, aby w naszej polisie turystycznej znalazło się również ubezpieczenie OC.

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*