Test latarki czołowej Olight H1 Nova - BiegiGorskie.pl

Test latarki czołowej Olight H1 Nova

Dobra latarka czołowa to jeden z bardziej przydatnych gadżetów. Przydaj się podczas treningów, wyjazdów wakacyjnych, a także w domu czy pracy. Jednak nie każda czołówka sprawdzi się we wszystkich zastosowaniach i sytuacjach. Kiedy idealny będzie model H1 Nova marki Olight?

Jaka latarka czołowa do biegania, a jaka na rower?

Wbrew pozorom wybór dobrej czołówki wcale nie musi być prosty. Wynika to z ogromnej różnorodności produktów oraz odmiennych potrzeb poszczególnych użytkowników. Poszczególne latarki czołowe różnić się mogą:
• Mocą świecenia.
• Czasem pracy.
• Rodzajem zasilania.
• Funkcjami dodatkowymi.
• Sposobem montażu
• Odpornością na uszkodzenia i zalanie.

Z kolei w przypadku konkretnych zastosowań możemy mieć do czynienia z bardzo różnym podejściem. Przykładowo duża moc i zasięg przydatne będą głównie na rowerze czy w pracy. W domu czy podczas biegania ważniejsza będzie z kolei lekkość i czas działania, bez martwienia się o ładowanie. Dobrym rozwiązaniem jest więc określenie przed zakupem, jakiej czołówki faktycznie potrzebujemy. Dzięki temu od razu będziemy w stanie odrzucić produkty niespełniające naszych warunków i skoncentrować się na kilku-kilkunastu najbliższych nam modelach.

Latarka Olight H1 Nova – jakie ma parametry?

Szukając idealnej latarki czołowej koniecznie, trzeba też dokładnie przyjrzeć się jej parametrom. I zawsze dobrze jest zacząć od sposobu zasilania, gdyż to ono będzie determinować pozostałe cechy danego modelu. W przypadku czołówki Olight H1 Nova to użytkownikowi pozostawiono wybór, czy chce on korzystać z klasycznych baterii CR123A lub RCR123A, czy też woli postawić na nowocześniejsze akumulatory. Za świecenie odpowiada z kolei dioda LED Cree XM-L2, która pozwala na uzyskanie strumienia światła o jasności do 500 lumenów i 66 metrów zasięgu światła. Parametry te mogą być oczywiście regulowane przez użytkownika, który może też korzystać z trybu stroboskopu i funkcji SOS. Ważną użytecznością jest też możliwość wypięcia samego źródła światła i używania jej jako latarki kątowej z ręki. Dzięki specjalnemu klipsowi i magnesowi można ją też przyczepić do odzieży czy elementów metalowych. Na koniec warto też dodać, że model H1 Nova podobnie jak inne latarki Olight został w wykonany z wysokiej jakości materiałów i zabezpieczono go przed działaniem wody w klasie IPX8 i upadkami z wysokości do 1,5 metra.

Kiedy się sprawdzi lampka czołowa Olight H1 Nova?

Jak widać po przytoczonych parametrach, omawiana latarka czołowa Olight to bardzo ciekawy i zaawansowany produkt. Sprawia to, że sprawdzi się ona w co najmniej kilku zastosowaniach.
• Pod namiotem – dzięki niewielkim rozmiarom i sporej mocy światła H1 Nova idealne sprawdzi się podczas wyjazdów wakacyjnych. Po zmroku oświetli drogę, a także pomoże podczas biwakowania. Dodatkowo, jako że jest to latarka czołowa wodoszczelna, to nie straszny jej będzie deszcz czy przypadkowe zalanie.

• W pracy – przyzwoita jasność oraz wytrzymałość przydadzą się także elektrykom i instalatorom, którzy pracują w warunkach kiepskiego oświetlenia.

• Podczas treningu – możliwość regulacji mocy światła, spory zasięg i solidne zasilanie są z kolei dobrą wiadomością dla wszystkich aktywnych osób, które potrzebują latarki czołowej do biegania czy jeżdżenia na rowerze po zmroku.

• W domu – niedroga latarka czołowa na akumulator będzie też świetnym wyposażeniem w każdym domu, pomagając w przypadku braku prądu czy konieczności wyjścia na zewnątrz po zmierzchu.

Dobre latarki czołowe – gdzie je kupować?

Ważną zaletą mocnej latarki czołowej Olight H1 Nova jest też jej stosunkowo niska cena, która wynosi około 170 złotych. A gdzie najlepiej ją kupić? Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku jest sprawdzenie ofert w profesjonalnych sklepach z latarkami. W odróżnieniu od aukcji internetowych czy zakupów w podejrzanych miejscach gwarantują one pełną sprawność sprzedawanych latarek oraz wsparcie gwarancyjne. Dodatkowo same transakcje są też bezpieczniejsze, a w razie problemów zawsze można skorzystać z opcji zwrotu kupionego produktu. W tym miejscu trzeba też dodać, że fachowe sklepy z reguły dają też dostęp do szerokiego asortymentu produktów, co pozwala na wybór idealnej latarki czołowej LED.

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*