Odzież do biegania - jakich elementów nie może zabraknąć w stroju do biegów? - BiegiGorskie.pl

Odzież do biegania – jakich elementów nie może zabraknąć w stroju do biegów?

Niezależnie od tego czy biegamy amatorsko lub zawodowo musimy zadbać o niezbędne elementy stroju sportowego. Nie musimy przy tym wydawać fortuny. Jeśli jednak chcemy zadbać o własne zdrowie i samopoczucie oraz osiągnąć dobre wyniki kondycyjne to warto mieć w szafie kilka podstawowych części ubioru dla aktywnych. Czego nie powinno nam więc zabraknąć? Podpowiadamy.

Spodnie do biegania

Jeśli planujemy aktywność fizyczną w trakcie cieplejszych dni to warto wybrać legginsy do biegania lub wygodne spodnie. Kluczową kwestią w tym przypadku jest to, aby zapewniały one nieskrępowaną swobodę ruchów, a przy tym idealnie przylegały do naszego ciała. Warto więc sięgnąć po rozmiar, który nie jest dla nas zbyt luźny, ponieważ wpłynie to negatywnie na komfort użytkowania. W trakcie upalnych miesięcy warto mieć w szafie klasyczne spodenki. Zimą warto zakładać dwie warstwy spodni lub używać takich z dodatkowym ociepleniem.

Bluzy i kurki do biegania

W przypadku pogorszenia się pogody warto mieć klasyczną bluzę, którą można używać zamiennie z kurtką sportową. Należy jednak mieć świadomość tego, że ciało biegacza bardzo szybko się nagrzewa podczas wysiłku. W takim przypadku początkowe, nieprzyjemne uczucie chłodu zastąpi nadmierne nagrzanie ciała. Najlepszym wyborem są więc bluzy do biegania wyposażone w zamek, który można w razie potrzeby rozpiąć i uzyskać swobodny obieg powietrza.

Podobnie kwestia wygląda w przypadku elementów garderoby jakimi są kurtki do biegania. Warto szukać takich, które wyróżniają się wysoką wiatroszczelnością oraz doskonale chronią przed wilgocią. W przypadku markowych sportowych kurtek możemy liczyć także na to, że nagromadzony port z łatwością odparuje na zewnątrz, a przy tym nie jesteśmy wystawieni na wyziębienie lub wychłodzenie.

Buty do biegania

Wybierając odzież do biegania nie można zapomnieć także o odpowiednich butach. Sportowe obuwie powinno być wygodne i zapewniać dobrą amortyzację. Ma to znaczenie nie tylko podczas biegania po trudnym terenie, ale również w trakcie wielogodzinnych treningów biegowych na twardej powierzchni.

Bielizna do biegania

Wbrew pozorom dobra bielizna do biegania ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia. To właśnie na jej wybór powinniśmy poświęcić nieco dłuższą chwilę. Warto w takim przypadku zwrócić uwagę na jej elastyczność oraz lekkość. Dobra bielizna powinna sprawiać wrażenie noszenia drugiej skóry, a więc nie tylko nie zatrzymywać wilgoci wewnątrz, ale również umożliwiać swobodny ruch, niezależnie od intensywności biegu.

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*