Kamizelka biegowa Ultraspire SPRY - BiegiGorskie.pl

Kamizelka biegowa Ultraspire SPRY

Biegając na dłuższe dystanse zawsze z plecakiem, na kamizelki biegowe patrzyłam raczej jak na wytwór nieco dziwny. Bo przecież biegnąc muszę mieć dokładnie zapięty pas biodrowy, ktory będzie trzymał plecak, i przede wszystkim – musi być pas biodrowy, który dobrze się trzyma na biodrach, powodując, że plecak nie skacze na plecach 🙂

Tak właśnie sobie myślałam. W tamtym roku wystartowałam na Maratonie Gorce z plecakiem/kamizelką Salomona i niestety plecak/kamizelka utwierdziły mnie w przekonaniu, że jednak bieganie z takim czymś wcale nie jest wygodne. Skacze, nie da się dobrze dopasować.

ultraspire-spry-kamizelk_892
image-17224

Zdanie zmieniłam na Góral Maratonie. Michał, przedstawiciel w Polsce Ultraspire dal mi do przymierzenie kamizelkę Ultraspire Spry. Nie wspomnę już o tym, że kamizelka ma piękny kolor i wygląda rewelacyjnie. Ale po przymierzeniu, pdskokach i krótkim przebiegnięciu postanowiłam ją przetestowac w górach.

1-0-ultraspire-spry-kami_896
image-17225

Wczoraj pojechałyśmy w góry, planowana trasa 20 km. Ciepło.

Bukłak, który jest częścią wyposażenia plecaka ma 1 litr pojemności. Czyli na taki bieg na 20 km idealnie. Po w miarę szybkim uregulowaniu ramion kamizelki – założyłam ją i pobiegła.

Kamizelka trzyma się idealnie na plecach – jak jest dobrze zapięta – nie skacze, nie obija się o plecy. Jest bardzo wygodna. Dostęp do bukłaka również bardzo dobry.

ultraspire-spry-kamizelk_893
image-17226

Z przodu boczna kiszonka na dodatkowy bidon, może służyć również jako kieszonka na chusteczki, żele itp. Jest ona regulowana – także, jak mocno zaciśniemy nic nie wyleci.

Druga kieszeń na przednim ramieniu – zapinana na zamek. Idealna na telefon i dokumenty. Kilka mini kieszonek na pierdółki.

Biegnąc nie czuje się w ogóle, że mamy coś na plecach.

Jedyny minus kamizelki – to zapięcie z przodu – póki jest nie wyrobione, nie jest to szybkie rozpinanie. Pewnie po kilku użyciach  będzie już lżej.

goral2
image-17227

Generalnie polecam na biegi i górskie i asfalt.

Bukłak – łatwy w napełnianiu wody, i łatwy w myciu – co jest dość ważne.

kamizelka
image-17228

Ja  jestem zachwycona tą kamizelką:):)

Kamizelka Ultraspire Spry dostępna w -> Norafsport <-

Test: AgaF.

Napisane przez

Krzysztof Szwed

2 komentarze to “Kamizelka biegowa Ultraspire SPRY”

  1. JackG pisze:

    “W tamtym roku wystartowałam na Maratonie Gorce z plecakiem/kamizelką Salomona i niestety plecak/kamizelka utwierdziły mnie w przekonaniu, że jednak bieganie z takim czymś wcale nie jest wygodne”.

    Kamizelka Salomona jest hiperwygodna, więc już na starcie powyższa recenzja traci na wiarygodności.

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*