Garmin Fenix 6 -multi sportowy smartwatch - BiegiGorskie.pl

Garmin Fenix 6 -multi sportowy smartwatch

Garmin Fenix 6 – multisportowy smartwatch dla zaawansowanych biegaczy górskich

Seria zegarków Garmin Fenix jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych serii pulsometrów sportowych dla sportowców. Od samego początku, te modele były adresowane do biegaczy górskich, ultramaratończyków, podróżników górskich i wszystkich innych osób, które cenią sobie połączenie wysiłku fizycznego z obecnością w naturze. Jakie możliwości prezentuje najnowszy Fenix 6?

Funkcje sportowe

Nowa seria zegarków Garmin Fenix 6 wyposażona została w szereg funkcji, które ułatwiają poruszanie się w górskim terenie. Oprócz standardowej nawigacji GPS i map topograficznych, użytkownik skorzysta także z kompletu czujników ABC, które pomogą ustalić wysokość, ciśnienie powietrza i kierunek marszu. Przydatne okaże się także mierzenie godziny wschodu i zachodu słońca oraz widżet prognozy pogody.

Jako jedno z bardzo niewielu urządzeń, ten zegarek posiada także funkcję pulsoksymetru, za pomocą której sprawdzić można na bieżąco nasycenie krwi tlenem. Pozwala to na oszacowanie stopnia aklimatyzacji organizmu do treningu na wysokości.

Dzięki funkcji ClimbPro sportowiec jest w stanie zaplanować strategię podejścia lub podbiegu oraz rozłożyć wysiłek fizyczny, uwzględniając przewyższenia obecne na trasie.

Lekka i wytrzymała konstrukcja

Zegarek Garmin Fenix 6 został zaprojektowany z myślą o pracy w trudnych i wymagających warunkach atmosferycznych. Urządzenie występuje w trzech wersjach: wykonanej ze stali nierdzewnej, z tytanu lub stali z diamentopodobną powłoką węglową DLC. Dotyczy to zarówno ramki, jak i całej obudowy. Zegarek jest odporny na zarysowania, a uderzenia o twarde powierzchnie, jak na przykład górskie skały, nie robią na nim żadnego wrażenia. Wyświetlacz jest osłonięty przez warstwę szkła Gorilla Glass DX lub szkłem szafirowym. Jednym z najpopularniejszych modeli jest wersja Garmin Fennix 6x Pro z dużym 1,4 calowym ekranem.

Biegacze górscy i ultrasi, z całą pewnością docenią niską wagę pulsometru. Nawet dla powiększonej wersji, oznaczonej literą „X” to zaledwie 93 gramy (etui waży 66 gram). Choć może się wydawać, że masa nie ma większego znaczenia, podczas wypraw lub zawodów trwających wiele godzin bez przerwy, każdy gram robi różnicę.
Wodoszczelność zegarka to aż 10 ATM, co oznacza, że zachowuje on wodoodporność do głębokości 100 metrów. W zegarku Fenix 6 bez obaw można więc pływać, maszerować w ulewnym deszczu lub podczas śnieżycy.

Bateria, która nie ma sobie równych

Ogromną zaletą produktów z serii Fenix zawsze była wytrzymała bateria. Nowy model Garmin Fenix 6 Pro utrzymuje ten trend oferując do 14 dni pracy w trybie zegarka (do 48 dni w trybie oszczędzania energii) oraz do 72 godzin funkcjonowania z włączonym modułem GPS (w tym do 10 godzin, jeżeli słucha się w tym samym czasie muzyki). Tak długie czasy działania ogniwa w zupełności wystarczą, aby ukończyć większość zawodów (nawet tych bardzo długich, jak ultramaratony).

Firma Garmin wyposażyła swój zegarek także w tryb ekspedycyjny. To specjalne rozwiązanie, które polega na drastycznym wydłużeniu czasu działania baterii przy jednoczesnym włączeniu nawigacji i map topograficznych. W tym trybie zegarek funkcjonuje do 28 dni. Tryb ekspedycyjny to świetne rozwiązanie, kiedy w grę wchodzi etapowa wycieczka w góry i zegarek ma służyć za przewodnika.

Garmin Fenix 6 to uniwersalny zegarek sportowy, przeznaczony do pomocy wszędzie tam, gdzie pojawiają się trudne warunki atmosferyczne, długie trasy i wymagający teren. To doskonały wybór dla miłośników gór – zarówno sportowców, jak i podróżników, którzy szukają urządzenia z precyzyjną nawigacją, wsparciem dla aktywności fizycznej oraz lekką i wytrzymałą konstrukcją.

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*