Planujesz bić rekordy w długości trasy? Pamiętaj o liczniku rowerowym! - BiegiGorskie.pl

Planujesz bić rekordy w długości trasy? Pamiętaj o liczniku rowerowym!

Aktywność ruchowa to niezbędny element naszej codzienności gwarantujący nam zdrowie, kondycję i dobre samopoczucie. Jazda na rowerze pomoże nam zapewnić sobie niezbędną dawkę ruchu, niezależnie od wieku. Podczas codziennej jazdy na rowerze, jak i dłuższych weekendowych wycieczek, bardzo ważnym elementem jest licznik rowerowy.

Liczniki rowerowe nie tylko dla sportowców

Niezależnie od wybranej trasy czy funkcji jaką spełnia rower w naszym życiu warto mieć świadomość pokonywanych kilometrów. Tutaj z pomocą przychodzi licznik rowerowy. Warto by był on kompanem każdej naszej rowerowej wyprawy, niezależnie od tego czy rower spełnia dla nas funkcję rekreacyjną czy też jest codziennym środkiem komunikacyjnym. Dzięki niemu osoby dbające o sylwetkę będą mogły włączyć ten rodzaj ruchu do harmonogramu codziennych ćwiczeń, będą wiedziały ile przejechały kilometrów oraz jaką liczbę kilokalorii spaliły. Kiedy widać efekty naszych wysiłków w postaci konkretnych liczb, łatwiej zmotywować się do dalszego wysiłku czy częstszych wyjazdów na rowerowe wyprawy.

Liczne funkcje

Nawet najprostszy licznik rowerowy da nam o wiele więcej informacji niż tylko liczbę przejechanych kilometrów. Gdy wprowadzimy podstawowe dane dotyczące naszej osoby (wiek, wzrost, wagę) licznik obliczy przybliżoną ilość spalonych podczas jazdy kilokalorii. Dzięki zamontowanym czujnikom barometrycznym możemy odczytywać wysokość na jakiej aktualnie się znajdujemy i dokonywać dokładnego pomiaru pokonywanych przewyższeń. Liczniki rowerowe pokazują także aktualną prędkość, z jaką poruszamy się na rowerze. Bardziej skomplikowane modele liczników rowerowych pomogą kontrolować nasz puls, gdyż wyposażone są w pulsometr. Pozwala to na planowanie wysiłku fizycznego zgodnie z naszymi możliwościami fizycznymi, co jest niezwykle ważne ze zdrowotnego punktu widzenia. Dla osób, które jazdą na rowerze zajmują się profesjonalnie ważną funkcją jest kadencja, czyli mierzenie liczby pełnych obrotów korbą na minutę. Jest to kluczowe gdy zależy nam na osiąganiu maksymalnej efektywności jazdy i chcemy monitorować swoje postępy. Bardziej zaawansowane liczniki rowerowe wyposażone są w lokalizator GPS, co pozwala dokładnie określać aktualne położenie, planować trasy i gwarantuje bezpieczeństwo.

Źródło: Sklep i serwis rowerowy BikeSalon.pl

Prostota i mnogość zalet liczników rowerowych

W sklepach dostępnych jest bardzo wiele modelów liczników rowerowych. Jeśli skupimy się na podstawowych ich funkcjach gadżet taki kupimy już za kilkanaście złotych. Im więcej funkcji, tym zwiększa się także cena licznika rowerowego. Ogromną zaletą tych prostszych urządzeń jest długi czas pracy baterii – nawet około roku przy regularnym używaniu. Dzięki temu, że licznik rowerowy służyć ma tylko podczas jazdy, nie ma potrzeby ściągania go z roweru. Jest cały czas dostępny i gotowy do działania, wystarczy zacząć pedałować a on samoistnie aktywuje się i zaczyna mierzyć potrzebne parametry. Jest bardzo prosty w obsłudze. Dzięki kompaktowemu rozmiarowi stabilnie trzyma się rowerowej kierownicy i trudniej go uszkodzić.

Dzięki używaniu licznika rowerowego możemy poznać możliwości swojego organizmu, porównywać otrzymane wyniki i dążyć do jeszcze lepszych rezultatów. Jeśli chcemy bić rekordy rowerowych tras to właśnie licznik rowerowy powinien być naszym nieodzownym towarzyszem.

Interesują Cię najlepsze liczniki rowerowe? Odwiedź nasz sklep online -> bikesalon.pl/liczniki-rowerowe lub jeden z punktów stacjonarnych:

1) Warszawa
ul. Wrocławska 25 oraz Ostrobramska 38 b

2) Gdynia
ul. Chwaszczyńska 68

Źródło: Sklep i serwis rowerowy BikeSalon

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*