Za nami Bieg o Złotą Szyszkę - BiegiGorskie.pl

Za nami Bieg o Złotą Szyszkę

27 października 2018 w Bystrej Śląskiej w Beskidzie Śląskim odbył się anglosaski bieg górski pn. „5. Bieg o Złotą Szyszkę”. Organizatorami byli: stowarzyszenie Ultra Beskid Sport z Bielska-Białej i Gmina Wilkowice. Bieg w ubiegłych latach był kilkakrotnie nagradzany w plebiscycie portalu Biegi Górskie na najlepsze biegi górskie w Polsce, dlatego też na starcie pojawiło się wielu znanych zawodników z czołówki.

Biegacze mieli za zadanie przebiec prawie 15 kilometrową trasą górską o przewyższeniu 840 m w rejonie Klimczoka i Szyndzielni. Zbiegli do podnóża Koziej Góry w Bystrej Śląskiej. W biegu wystartowało 317 osób. To rekord frekwencji. Zawody wygrał wśród mężczyzn Tomasz Skupień ze Skawinek z czasem 1:07:22, a wśród kobiet triumfowała Dominika Wiśniewska-Ulfik z Zabrza, która potrzebowała na pokonanie trudnej trasy 1:20:55.

   

Na mecie zwycięzca biegu Tomasz Skupień powiedział: “Bieg o Złotą Szyszkę” – niedawno mogłem tylko o tym poczytać, a osoby z którymi rywalizowałem znane mi były ze zdjęć. Sobota, 5 edycja, Ja i wielu tak świetnych biegaczy! Wiedziałem, że będzie bardzo szybko i tak się nastawiłem. Jedno miałem w głowie – biec tak, żeby sprawiało mi to przyjemność. Myślałem tylko ręce-nogi, nogi-ręce … Bolało ale to nie było ważne, wiedziałem że za mną jest bardzo mocna ekipa i nie mogę się poddać. Bieg układał się bardzo fajnie i z każdym kilometrem było coraz szybciej. Meta i zwycięstwo… Tak na prawdę sam nie wierzyłem, że się udało! BRAWO dla wszystkich startujących i organizatorów, za przygotowanie bardzo dobrego biegu: odcinki mocno pod górę i mega fajny zbieg gdzie stawia się na jedną kartę cały bieg.”

W zawodach startowali czołowi zawodnicy z Polski m.in. Piotr Koń, Kamil Leśniak, Mariusz Miśkiewicz, Robert Faron, Izabela Zatorska.

Jakub Karcz z Ultra Beskid Sport z Bielska-Białej tak podsumował sobotnie zmagania w Bystrej: „5. Bieg o Złotą Szyszkę przeszedł do historii. Frekwencja jak co roku jest bardzo wysoka co jest wyrazem uznania dla pracy całego stowarzyszania Ultra Beskid Sport oraz zaangażowanych wolontariuszy i naszych przyjaciół. Piękna pogoda, widokowa trasa i bardzo gościnni mieszkańcy Bystrej – czyli wszystkie warunki do organizacji bardzo dobrego biegu zostały spełnione. Mamy nadzieję, że co roku będziemy się spotykać na tym biegu, który niektórzy mają już jako żelazny punkt w swoich biegowych planach startowych. Bardzo cieszymy się także, że dzięki nam wiele osób rozpoczęło swoją przygodę z bieganiem po górach właśnie na tej imprezie.

Organizatorzy, Ultra Beskid Sport, na swoim profilu FB zebrali mnóstwo świetnych opinii na temat organizacji. Damian Luźniak, który przybiegł na 16-tej pozycji napisał: “Kawał dobrej roboty! Tak oznaczonej trasy jeszcze nie widziałem, strzałki to było mistrzostwo! Z kolei Tomasz Kapuśnik z Czechowic-Dziedzic: „Zabawa petarda, pogoda mistrzostwo, uciorałem się fest. Czego chcieć więcej.” I po biegu dodała jedna z uczestniczek: „Było świetnie! Nie za łatwo,ale super, widoki piękne, ludzie na trasie uśmiechnięci. Całą drogę mówiłam, że już tam więcej nie pobiegnę, a czuję, że będę tam za rok”.

Zaraz po starcie dorosłych Ultra Beskid Sport zorganizowało również biegi dla dzieci i młodzieży na różnych dystansach w którym wystartowało łącznie ponad 60 młodych sportowców.

Ultra Beskid Sport już dzisiaj zaprasza na kolejną imprezę biegową, tym razem 5.Górską Pętlę UBS 12:12, która odbędzie się w marcu 2019 w Brennej.

Wyniki dostępne pod linkiem:
https://www.bgtimesport.pl/_files/public/wyniki/Szyszka2018.pdf

Bieg o Złotą Szyszkę

Zdjęcia: (link, fot. Ultra Beskid Sport, Kamil Lorek)
https://tiny.pl/gzzm4

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*