VI Górska Przygoda przeszła do historii - BiegiGorskie.pl

VI Górska Przygoda przeszła do historii

Jak co roku spotkaliśmy się w Wiśle by spod Hotelu Podium*** wyruszyć na malownicze ścieżki Beskidów. Tym razem aura okazała się mniej łaskawa niż w ubiegłym roku i przywitała nas jesienną słotą i deszczem.

O godzinie 11.00 na trasę wyruszyło blisko 500 uczestników by rywalizować w biegu oraz Nordic Walkingu. O 11.15 rozpoczęły się zmagania najmłodszych, gdzie na starcie stanęło 40 młodych adeptów sportu. Trasa biegu górskiego przebiegała na dystansie 17 km, natomiast Nordic Walkingowcy walczyli na dystansie 12,5 km.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy osiągniętych rezultatów i satysfakcji z pokonania własnych słabości. Cieszymy się, że wszyscy bezpiecznie dotarli do mety.
Wszystkie dzieci startujące w Małej Górskiej Przygodzie otrzymały pamiątkowe worki z VI edycji oraz wyjątkowy słodki poczęstunek w postaci czekoladowych babeczek!

W kategorii biegu pierwszy na mecie zameldował się Marcin Kubica (INOV-8 TEAM) z czasem 01:09:49. Zaraz za nim bieg ukończył Radosław Hetman (Grupa Nomax), a na 3 lokacie zameldował się Karol Urbańczyk (Biegiem przez Chybie). Wśród kobiet pierwszą zawodniczką była Kasia Golba (AZS AWF Katowice/1SecondTeam), natomiast drugie miejsce zajęła Sandra Mikołajczyk (Silesia Runners Club), a na 3 lokacie uplasowała się Anna Skalska (Carbon OCR Racing Team Festiwal Biegowy Krynica Zdrój).

W dyscyplinie Nordic Walking pierwszy na mecie zameldował się Tomek Boroń (RUNHOGS Tychy), natomiast pierwszą kobietą na mecie, a 2 zawodniczką w open była Joanna Kołodziej (Stadion Śląski).

Z tego miejsca chcemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy zechcieli pomóc nam przy organizacji Górskiej Przygody. Zawody te nie miałyby szans powodzenia, gdyby nie ludzie dobrej woli, którzy poświęcili swój czas oraz partnerzy imprezy, dzięki którym mogliśmy ufundować nagrody dla uczestników. Szczególne podziękowania składamy wszystkim wolontariuszom, niesamowitemu Karolowi Kucięba z Fizjoterapiaslask.pl, który poprowadził profesjonalną rozgrzewkę przed biegiem głównym oraz biegiem dzieci.

Wyjątkowym fotografom Pawłowi i Robertowi Urbaniakom z serwisu BikeLife.pl, którzy uwiecznili wyjątkowe chwile tej imprezy na swoich fotografiach i na których relację czekamy z nieukrywaną niecierpliwością. Ratownictwu Medycznemu Fantom, które zadbało o bezpieczeństwo na trasie i przeprowadziło szkolenia z pierwszej pomocy dla dzieci. Serdecznie dziękujemy Ranczo Cieńków za wsparcie na bufecie.

Dziękujemy partnerom imprezy – Hotelowi Podium***, który ugościł nas w dniu imprezy, zapewnił ciepły posiłek dla zawodników i ufundował bony na pobyt w Hotelu, Makaronowi Międzybrodzkiemu, który zadbał o wkład do ciepłego posiłku regeneracyjnego, Miastu Wisła za wsparcie i gościnność, LECHowi FREE za napoje bezalkoholowe dla wszystkich zawodników, Centrum Diagnostyki Sportowej Diagnostix oraz CryoSpace, firmie GARMIN za ufundowane zegarki Forerunner 30 do losowania, firmie PACK-CENTER producentowi taśm i folii do pakowania, która zadbała o zabezpieczenie trasy, BikeCafe serwujących wyśmienitą kawę, firmie Viking, producentowi odzieży sportowej i outdoor, JUMPCITY za przekazanie wejściówek do Jumpcity Katowice, firmie Camel&more – wyłącznemu dystrybutorowi marek Dexshell – wodoodporne skarpetki, rękawiczki i czapki oraz Nutrixxion – producent odżywek zapewniających wsparcie dla aktywnych sportowców, firmie AIRMIX – Tekstylne Systemy Wentylacji za wsparcie w zakresie organizacji i zabezpieczenia zawodów, firmie Wusztzkarry za wszystkie usmażone frytki i kiełbaski (mniam!), firmie Nikwax za impregnaty do odzieży do pakietów sportowych, firmie Imaginario, firmie Danmis- Mleko kozie i jego przetwory, Miasto Wisła za wsparcie organizacyjne, firmie Uvex Polska producentowi m.in. okularów jak i kasków oraz firmie Śrub-Met ze Świętochłowic.

Już niebawem galeria zdjęć, a tymczasem wyniki można znaleźć na stronie sportpelenpasji.pl:

Bieg:
http://jumar-kucewicz.com.pl/spp/wyniki/gorska-przygoda-2019/gorska_2019_bieg.pdf

NW:
http://jumar-kucewicz.com.pl/spp/wyniki/gorska-przygoda-2019/gorska_2019_nw.pdf

Dziękujemy jeszcze raz i gratulujemy wszystkim. Wszelkie uwagi prosimy przesyłać na maila sportpelenpasji@gmail.com

Pozdrawiamy,
zespół SPORT PEŁEN PASJI!
Do zobaczenia za rok w listopadzie!

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*