Tegoroczny WRC sprzyjał biciu rekordów - BiegiGorskie.pl

Tegoroczny WRC sprzyjał biciu rekordów

Sprzyjające warunki atmosferyczne – dobra wilgotność powietrza i przyjazna wysiłkowi temperatura sprawiły, że na obu dystansach – 53 km i 25 km biegło się lepiej niż w ubiegłym roku.

Rekordy tras ultramaratonu i półmaratonu w sobotę 2 września 2017 r. zostały poprawione!

Czech ONDŘEJ PENC ukończył ULTRA WRC (53 km) z rewelacyjnym czasem 5:04, a tym samym poprawił ubiegłoroczny rekord 5:05, który należał do Hiszpana Nuneza Álex Martineza.

Również wśród kobiet Turczynka AYSEN SOLAK, która ukończyła bieg z czasem 6:43 znacznie poprawiła ubiegłoroczny rekord trasy 6:57 należący do Malwiny Jachowicz z Wrocławia.

Podobna sytuacja miała miejsce w biegu na dystansie HALF. Czech PAVEL BRÝDL ukończył bieg z czasem 1:58 i poprawił ubiegłoroczny rekord o 14 minut.

Natomiast KINGA JURCZYK przebiegła 25 km w czasie 2:32 i tym samym poprawiła dotychczasowy rekord o 9 minut.

Prawie 200 zawodników zmierzyło się z dystansem WRC 2017, wielu z nich pojawiło się w Głuszycy ponownie i poprawiło swoje życiówki.

Niezmiernie się cieszymy, że byliście tak zadowoleni tegorocznej edycji. Dziękujemy wszystkim biegaczom górskim za udział w tegorocznych zawodach i zapraszamy na nasze kolejne imprezy: III Bieg Koliby Łomnickiej, III Półmaraton Szlakiem RIESE no i oczywiście ULTRA WRC 2018.