Za nami kolejny Maraton Podhalański - BiegiGorskie.pl

Za nami kolejny Maraton Podhalański

Blisko 130 zawodników w niedzielę rano przy bezchmurnym niebie stanęło na starcie w Nowym Targu i Bańskiej Niżnej.

By zmagać się dystansem, dużym przewyższeniem i mocno operującym słońcem – które jak co roku zapewniają organizatorzy. Na osłodę mieli roztaczający się przed oczami widok za milion dudków – czyli nasze najpiękniejsze polskie góry Tatry.

Biegli przez Ludźmierz, Maruszynę i Ząb by na mecie w Zakopanem często resztkami sił wtulić się w ramiona najbliższych i wspólnie z innymi zawodnikami świętować sukces jakim niewątpliwe jest walka z własnymi słabościami.

Zwycięzcą Maratonu Podhalańskiego 2018 w klasyfikacji mężczyzn został Maciej Bochnak z Raby Wyżnej natomiast wśród kobiet wygrała Renata Ginszt z Augustowa.

Półmaraton Podhalański 2018 zwyciężył Kamil Gałdyn z Szaflar, a w klasyfikacji kobiet Małgorzata Mejka z Lubawy.

Słowa uznania należą się jednak wszystkim zawodnikom którzy podjęli walkę na tym najtrudniejszym maratonie asfaltowym w kraju.

Za pomoc w organizacji organizatorzy dziękują powiatom Nowotarskiemu, Tatrzańskiemu, urzędowi Miasta Nowy Targ, MOSiR Zakopane oraz firmie Opel Marimex z Nowego Targu.