IV Bieg Beskidnika za nami - BiegiGorskie.pl

IV Bieg Beskidnika za nami

Sportowe emocje i dobra zabawa podczas IV Biegu Beskidnika w Foluszu

Kolejna edycja Biegu Beskidnika za nami. 29 września 2019 r, mogliśmy ponownie spotkać się z miłośnikami biegów górskich w Foluszu, których i tym razem nie zabrakło.
Cieszymy się, że z każdą edycją zawodów frekwencja uczestników rośnie, a tym razem liczbę tą zasilili także młodzi biegacze, którzy mogli poczuć smak sportowej atmosfery. W sumie w  IV Biegu Beskidnika wzięło udział około 500 osób, nie licząc grona kibiców, którzy dzielnie wspierali biegaczy na trasie i w Strefie Kibica.

O godzinie 11.00 na ścieżki Magurskiego Parku Narodowego wystartowali zawodnicy dwóch dystansów 6 km i 21 km. Pogoda, jak zawsze nam dopisała, biegacze mogli więc bez problemów czerpać radość z biegania i podziwiać piękno naszych beskidzkich terenów.

Jako pierwsi na mecie z dystansu 6 km pojawili się:

Dystans 6 km/ kobiety
1 miejsce – Marcelina Gaborek
2 miejsce – Izabela Zatorska – Pleskacz
3 miejsce – Aneta Młynarczyk

Dystans 6 km/ mężczyźni
1 miejsce – Tomasz Koczwara
2 miejsce – Janusz Gawron
3 miejsce – Bartłomiej Olbrycht

Podczas gdy starsi zawodnicy zmagali się z trudnościami panującymi na trasach Beskidnika, w  Strefie Kibica odbywały się Biegi dla dzieci. Najmłodsi uczestnicy zawodów rywalizowali ze sobą na trasach około: 200 m, 400 m, 700 m i 1200 m. Pierwszy bieg dla dzieci w ramach Beskidnika spotkał się z dużym zainteresowaniem. Wystartowała prawie setka dzieci, która dzielnie walczyła o podium. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal i upominek.

Zwycięzcami zostali:

Dystans ok 200 m
1 miejsce – Urszula Wolnik
2 miejsce – Jakub Więcek
3 miejsce – Lena Cieślik

Dystans ok 400 m
1 miejsce – Maciej Wojnowski
2 miejsce – Jan Czubik
3 miejsce – Eryk Barzyk

Dystans ok 700 m
1 miejsce – Julia Budka
2 miejsce- Krzysztof Miazga
3 miejsce – Michał Sokół

Dystans ok 1200 m
1 miejsce – Jakub Gliński
2 miejsce – Bartosz Sokół
3 miejsce – Igor Zawiliński

W ramach zawodów funkcjonowała Strefa Kibica, w której odbywały się działania animacyjne dla dzieci i nie tylko: zawodnicy mogli skorzystać z usług masażystów z Medyczno – Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle, a także posłuchać koncertu zespołu The Louders, który zagrał na naszej plenerowej scenie.

Po koncercie odbyła się uroczysta dekoracja zawodników z 21 km, którymi zostali:

Dystans 21 km/ kobiety
1 miejsce – Beata Mazan
2 miejsce – Katarzyna Kmieć
3 miejsce – Katarzyna Winiarska

Dystans 21 km/ mężczyźni
1 miejsce – Bartosz Ceberak
2 miejsce – Stanisław Tomasik
3 miejsce – Karol Ziajka

IV Bieg Beskidnika zakończył się ogniskiem integracyjnym, podczas którego mogliśmy już na spokojnie wymienić się uwagami i opiniami na temat zawodów z organizatorami, partnerami i oczywiście zawodnikami.

Bardzo dziękujemy wszystkim za obecność podczas tego wydarzenia. Dzięki Waszemu wsparciu, zaangażowaniu i życzliwości kolejna edycja Beskidnika przechodzi do historii jako impreza udana, posiadająca wielu miłośników, o czym świadczy chociażby to, że sporo z Was wraca do nas każdego roku.

Organizatorem IV Biegu Beskidnika był Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle.
Zawody odbyły się pod Honorowym Patronatem Starosty Jasielskiego.

Partnerami IV Biegu Beskidnika byli: Jasielskie Stowarzyszenie Cyklistów, Magurski Park Narodowy, Wójt Gminy Dębowiec, Kardach T.T.E., Medyczno – Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle, Stowarzyszenie Przyjaciół Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle „FAMILIARIS”. Ośrodek Wypoczynkowy w Foluszu, Dom Pomocy Społecznej w Foluszu, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Grupa Krynicka, Komenda Powiatowa Policji w Jaśle

Sponsorami IV Biegu Beskidnika byli: Nowy Styl, Nessi Sportswear, Erko Sp. z o.o. sp.k., Fabryka Armatur JAFAR S.A., AP-media, Habys Sp. z o.o., Sylveco, Magura Sport, Delikatesy Centrum, ul. Floriańska, Jasło, Jubiler Anna Bąk, Cafe Lulu, Torcikowo Elżbieta Jarecka, P.P.H.U. JASLAM, Restauracja Kawiarnia PARKOWA, Fish Bar Pik Stawy u Wacława.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: Polskie Radio Rzeszów, biegigórskie.pl, rundandtrave.pl

Szczególne podziękowania kierujemy w stronę biegu partnerskiego – Ultramaratonu Magurskiego, który pomógł nam poprzez wsparcie rzeczowe, a także poprzez nieocenioną pomoc wolontariuszy, których gromadzi w swoich szeregach.

Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które z własnej inicjatywy zgłosiły się, aby wesprzeć nas w  organizacji wydarzenia (fotografowie, wolontariusze, młodzież z Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach)

Mamy nadzieję, że zobaczymy się za rok !

MDK w Jaśle

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*