II Zimowy Maraton Świętokrzyski - BiegiGorskie.pl

II Zimowy Maraton Świętokrzyski

400 uczestników zapisanych w 4 minuty, pokonało 4 punkty żywieniowe na trasie, które obsłużyło ponad 40 świetnych wolontariuszy. Krótkie podsumowanie II edycji Zimowego Maratonu Świętokrzyskiego, który odbył się na terenie Gmina Chęciny i Gmina Sitkówka-Nowiny w dniach 20-21 stycznia 2018 r.

Największy Maraton w Górach Świętokrzyskich otwierający sezon turystyczny w województwie świętokrzyskim. II edycja zgromadziła dwukrotną ilość osób chętnych niż w roku ubiegłym, którzy z przyjemnością przemierzyli kolejne szlaki regionu.

Emocje towarzyszyły uczestnikom już od 6.30 w sobotni mroźny poranek. Wspólne zdjęcie zgromadziło w Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej wszystkich maratończyków.

Start odbył się pod Muzealna Izba Górnictwa Kruszcowego w Miedziance na Miedziance. Do pokonania było 46km. turystycznych szlaków z malowniczymi widokami.

Góra Miedzianka, która o wschodzie słońca rozgrzała uczestników imprezy już na pierwszych kilometrach. Dalej widok na Królewski Zamek w Chęcinach i już prosta droga do stromego podejścia na górę Patrol w Pasmie Zgórskim.

Już na stałe wpisała się w tradycje imprezy słynna herbatka „prezesa”, która dodając sił matarończykom, zmobilizowała ich do dwukrotnego zdobycia Patrolu. Ostatnie kilometry to już prosta droga przez Chęciny do Europejskiego Centrum Edukacji Geologicznej na Rzepce. Tu na wszystkich czekał tybetański gong i mega obsługa z ciepłą zupą.

Wieczorem można było się zrelaksować podczas koncertu zespołu Wheels of Steel Band. Niedziela to już tradycyjna gala medalowa. Wiele wzruszeń przy prezentacji zmagań uczestników i wiele pozytywnych słów dla świętokrzyskiej ziemi.

Czy to w 4 godziny, czy w 14 godzin, każdy z uczestników wchodził na metę z takim samym uśmiechem.

A podsumowaniem imprezy niech zostaną słowa piosenki „Droga” zespołu Leniwiec (official)

„Gdzieś w oddali widać jasny cel,
Kiedyś dotrzeć tam się uda”

A region świętokrzyski pomieści każdą ilość maratończyków :).

Krótki filmik z imprezy:

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*