XXV Górski Bieg na Ślężę - BiegiGorskie.pl

XXV Górski Bieg na Ślężę

26. maja odbył się 25. Górski Bieg na Ślężę.

Na starcie z numerem 1 stanął Jacek Skrzypiński, który był pomysłodawcą tej imprezy i organizatorem pierwszych 17 biegów, które miały w podtytule nazwę Otwarte Mistrzostwa X L.O. We Wrocławiu w Biegu Górskim.

Obecnie Jacek Skrzypiński to nie tylko nauczyciel w tek szkole, a także ceniony trener lekkiej atletyki w MKS MOS Wrocław i KS AZS AWF Wrocław.

Jacek ma pod opieką m.in. aktualnego mistrza i rekordzistę świata w halowej wersji sztafety 4 X 400 m Rafała Omelkę.

Zresztą Rafał Omelko trzykrotnie uczestniczył w tym biegu.

Poza Jackiem Skrzypińskim na starcie stanął Radosław Bołtuć, najbardziej wytrwały Góral Ślężański, który w Biegu na Ślężę wziął udział po raz 24.

Radek to poza tym statystyk imprezy, który w tej dziedzinie osiągnął prawdziwe mistrzostwo.

W uznaniu obu tych wyczynów został przez dyrektora Biegu i Ślężańskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji dożywotnio zwolniony z opłaty wpisowego.

W tym roku Bieg na Ślężę był jednocześnie mistrzostwami Polski w biegu górskim na krótkim dystansie.

W kategorii kobiet debiutująca w mistrzostwach Polski w biegach górskich, dotychczas utytułowana chodziarka Katarzyna Golba nie miała sobie równych.

Prowadziła od startu do mety, a uprzedzona przez piszącego te słowa o losach faworytów tego biegu, którzy na początku narzucali zbyt szybkie tempo rozpędziła się tylko na tyle, aby niezagrożona dobiec do mety.

Srebrny medal zdobyła Michalina Mendecka, brązowy siedemnastoletnia Anna Wyszowska.

Na piątym miejscu niezniszczalna Izabela Zatorska, której udało się uporać z poważnymi problemami zdrowotnymi.

Wśród mężczyzn szybkie, jak się potem okazało zbyt szybkie tempo na początku narzucił Sylwester Lepiarz, który 2014 roku w w mistrzostwach Polski w biegu alpejskim pokonał Kamila Jastrzębskiego i Andrzeja Długosza.

Już jednak na sławnym podbiegu, czy raczej podejściu na Wieżycę, na czele był Krzysztof Bodurka, który niezagrożony do biegł do mety na pierwszej pozycji zdobywając drugi, po mistrzostwach Polski w biegach anglosaskim, złoty medal mistrzostw Polski w tym roku.

Krzysiek poprawił swój najlepszy wynik na tej trasie o 30 sekund.

Drugi na mecie Sylwester Lepiarz, a trzeci Adam Jamiński, który zdobył swój pierwszy medal mistrzostw Polski, a swój najlepszy czas na tej trasie poprawił o 7 sekund..