Bieg dla Kobiet i Mężczyzn - relacja - BiegiGorskie.pl

Bieg dla Kobiet i Mężczyzn – relacja

Jana Jetmarova i Łukasz Bronowicki zwycięzcami Bieg dla Kobiet i Mężczyzn, który rozegrany został w sobotę na dystansie prawie 11 kilometrów na narciarskich trasach biegowych w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach w Górach Izerskich.

Pierwsze zawody roku w Jakuszycach, z powodu słabej zimy, odbyły się w warunkach bardzo dalekich od ideału, ale na szczęście na kilka godzin przed startem zaczął prószyć śnieg, co pozwoliło poprawić trasę (Dolny Dukt i Górny Dukt pokonywane dwa razy) ratrakiem. Nie zawiedli zawodnicy – stawiło się ich prawie dwustu.

Czołówka stoczyła fascynującą walkę o zwycięstwo. Tuż po starcie na początku Dolnego Duktu wyrwał do przodu Paweł Judka. W pogoń rzucili się za nim Łukasz Bronowicki i Paweł Bubula. Ta dwójka stoczyła piękny pojedynek o pierwsze miejsce, zakończony sukcesem Łukasza. Podium uzupełnił Roman Majka.

W gronie pań szybko prowadzenie objęły kapitalna, doświadczona Czeszka Jana Jetmarova i utalentowana triathlonistka Dorota Kuźma. Na półmetku biegły razem, potem Jana dodała gazu i uciekła, co dało jej zwycięstwo z ponad minutą przewagi nad Dorotą. Trzecie miejsce dla lubianej jeleniogórskiej wuefistki Moniki Judki. W klasyfikacji par wraz z mężem Pawłem zajęli pierwsze miejsce.

Zawodnicy – biorąc pod uwagę małą ilość śniegu – byli zadowoleni z przygotowania i zabezpieczenia trasy. Z własnej formy również.

– Mamy nadzieję, że wszyscy wystartują ze swoimi teamami bądź przyjaciółmi w III Sztafecie Piastów oraz w 44 Biegu Piastów. Zapraszamy! – mówią organizatorzy zawodów ze Stowarzyszenia Bieg Piastów.

BIEG DLA KOBIET I MĘŻCZYZN 11.01.2020 Dystans: prawie 11 km

Kobiety

1. Jana Jetmarova Ski Klub Jablonec 36:28
2. Dorota Kuźma Enervit Yoko Xc Life Team 37:36
3. Monika Judka Xc-sport Team 39:05

Mężczyźni

1. Łukasz Bronowicki Xc-sport Team 32:39
2. Paweł Bubula 32:50
3. Roman Majka Team nabiegowkach.pl 33:47

Pary
1. XC-sport Team Paweł i Monika Judkowie 1:13:20
2. Uklej Sobie Sam Dorota Kuźma i Sergiusz Wieczorkiewicz 1:13:29
3. XC-sport TEAM 1 Łukasz Bronowicki i Anna Gałek 1:14:26

W Biegu dla Kobiet i Mężczyzn sklasyfikowano 181 osób.

Fot. Krzysztof Gulbinowicz/Bieg Piastów.

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*