Za nami półmaraton Górski w Jedlinie - BiegiGorskie.pl

Za nami półmaraton Górski w Jedlinie

Kolejny 5. Wodociągi Półmaraton Górski Jedlina-Zdrój przeszedł do historii. Nad organizacją tegorocznego biegu, który odbył się 13 maja, czuwało Stowarzyszenie Pro-Run Wrocław przy współpracy Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju i Stowarzyszenia “Biegaj w Jedlinie”.

Podobnie jak w roku ubiegłym sponsorem generalnym imprezy były Wodociągi Wałbrzych. Zawody odbyły się pod Patronatem Honorowym Burmistrza Miasta Jedlina-Zdrój Leszka Orpla.

W oficjalnym otwarciu imprezy udział wzięli: Burmistrz Miasta Głuszyca Roman Głód, Prezes Uzdrowiska Szczawno-Jedlina Paweł Skrzywanek, Dyrektor Oddziału Banku PKO w Wałbrzychu Anna Plata oraz posłanka Klubu Parlamentarnego PO Agnieszka Kołacz-Leszczyńska.

Każda edycja biegu cieszy się dużym zainteresowaniem, potwierdzeniem tego jest corocznie wyczerpany limit zgłoszeń. Trasa piątej edycji biegu została zmodyfikowana i wiodła przez najwyższy szczyt Gór Wałbrzyskich – Borową, liczącą 853 m n.p.m. Podobnie jak w latach poprzednich prowadziła też przez najdłuższy, liczący 1601 metrów tunel kolejowy w Polsce.

Start i meta biegu zlokalizowane były na terenie Active Jedlina przy ul. Kłodzkiej, natomiast limit czasu biegu ustalono na 4 godziny. Trasa licząca ponad 21 km była bardzo wymagająca.

Wszyscy uczestnicy po ukończeniu biegu otrzymali wyjątkowe medale, paniom dodatkowo zostały wręczone róże.

W kat. OPEN zwycięzcą okazał się Pavel Brydl z Trutnov’a z czasem 01:30:13, najszybszą kobietą była Natalia Bihun z Wrocławia z czasem 01:51:00.

->Szczegółowe wyniki biegu<-

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*