Gazowa płyta grzewcza, modne rozwiązanie, czy niefunkcjonalne urządzenie? - BiegiGorskie.pl

Gazowa płyta grzewcza, modne rozwiązanie, czy niefunkcjonalne urządzenie?

Remont kuchni to nie lada wyzwanie. Czasami mamy ochotę zmienić wszystko – od mebli po sprzęt AGD, są jednak elementy, których nie chcemy zmieniać. Jednym z nich jest kuchenka gazowa. Mimo że możemy zdecydować się na nowszą – kuchenkę elektryczną lub płytę indukcyjną, wolimy zostać w klimacie, który robi kuchenka gazowa. Dla niektórych osób kuchnia bez ognia nie jest kuchnią, a gotowanie na kuchence elektrycznej nie jest prawdziwym przyrządzaniem potraw. Zobaczmy, jakie możemy wybrać kuchenki gazowe

Wygoda, funkcjonalność i oszczędność.

Największą zaletą kuchenek gazowych jest ich łatwość w przyłączeniu i konstrukcja. Ze względu na brak elektroniki nie wymagają one specjalnych naczyń czy garnków, do poprawnego działania. Wystarczy postawić garnek na palniku, zapalić płomień i rozpocząć gotowanie. Kuchenki gazowe są tanie w montażu, jeżeli mamy podłączenie gazowe. Możemy ich używać przez wiele lat, gdyż nie potrzebują serwisowania tak, jak się dzieje w przypadku kuchenek elektrycznych. Największą jednak ich zaletą jest ich cena – nową płytę gazową możemy kupić już za 300 złotych. Więcej ciekawych rozwiązań znajdziesz na stronie (https://www.neo24.pl/agddozabudowy/plytydozabudowy/plytygazowe.html).

Czy kolor kuchenki ma znaczenie?

Już nie musisz myśleć o kuchence gazowej, jako o przestarzałej emaliowanej prawie żółtej, wielkiej „maszynie” stojącej w kuchni. Dzisiaj na rynku znajdziesz nowoczesne i designerskie rozwiązania. Kuchenka gazowa może być srebrna, czarna, czy biała – tak, jak kiedyś. Możesz się jednak pokusić o bardziej wyszukane kolory i kształty. Modne są teraz futurystyczne, zaokrąglone kształty kuchenek gazowych w beżowym i popielatym kolorze. Dzięki takiemu rozwiązaniu urozmaicasz wygląd swojej kuchni i nadajesz jej indywidualną formę.

Materiał wykończenia – jaki jest najtrwalszy?

Najpopularniejsze jest wykończenie płyty grzewczej, wykonane ze szkła, albo ze stali nierdzewnej. Użycie tych materiałów przedłuża żywotność płyty gazowej, ale jednocześnie jest najdroższym rozwiązaniem spośród wszystkich modeli. W ofertach wielu producentów można znaleźć także wykończenie ceramiczne, ze stali szlachetnej, czy emaliowane. Te rozwiązania są tańsze, ale mniej praktyczne, gdyż nie wszystkie struktury i materiały będą dobrze reagowały na ciągłe nagrzewanie ogniem. W rezultacie kuchenka gazowa może szybciej ulec zniszczeniu i zacząć korodować.

Dodatkowe funkcje

W niektórych modelach urozmaicono technologię grzania i zamontowano palniki typu Booster, która zapewnia równomierne przygotowanie i podgrzanie potrawy. Kolejnym ułatwieniem i jednocześnie elementem bezpieczeństwa jest zamontowanie czujnika, który informuje o tym, że palnik osiągnął wysoką temperaturę i jest gotowy do pracy. Doskonałym zabezpieczeniem dla rodzin z dziećmi, jest zamontowanie zabezpieczenia, które uniemożliwia uruchomienie płyty grzewczej przez najmłodszych domowników.

Szukając odpowiedniego rozwiązania dla siebie, warto przejrzeć oferty wielu producentów i zdecydować się na taki model, który w pełni spełni nasze oczekiwania. Kuchenka gazowa to urządzenie, z którego będą korzystali najprawdopodobniej codziennie wszyscy mieszkańcy, ale czy to znaczy, że warto wydać na nie bardzo dużą kwotę?

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*