Czesko polskie spotkanie w Beskidach - BiegiGorskie.pl

Czesko polskie spotkanie w Beskidach

21.09.2013 – Prašivá, Čupel, Javorový vrch.

Na naszym trzecim spotkaniu Pilotów w Beskidach planujemy latać na Praszywej i okolicznych górach. Wszystko oczywiście zależy od prognozy pogody.

Zbiórka: Sobota 21.09.2013 o godzinie 8:00 przed Willą Emaus (www.willaemaus.cz)

Mapa (miejsce spotkania): http://www.willaemaus.cz/PL/PL_lokalizacja.html

Program

Zainteresowani paralotniarstwem – trening na łączce.

Sobota – przygotowaliśmy dla was trening zapoznawczy z paralotniarstwem. Z miejsca zbiórki przemieścimy się wraz z instruktorem na pobliskie łączki i małe górki nadające się do nauki pierwszej części paralotniowego szkolenia. Będą to starty i loty z małym przewyższeniem. Trenować będziemy 2 x 4 godziny z przerwą na obiad. Celem szkolenia jest zdobycie umiejętności samodzielnych startów, oderwania od ziemi, niskiego lotu i lądowania.

Niedziela – program treningowy będzie podobny do sobotniego.

Program dla pilotów

Sobota – przy zachodnim i południowo-zachodnim wietrze będziemy latać na Praszywej (przy południowym i południowym-wschodzie na górze Čupel). Jeżeli wiatr przekręci się na północ lub północny-zachód pojedziemy na Jaworowy Wierch.

Niedziela – program treningowy podobny do sobotniego. W razie niesprzyjającej pogody w zapasie mamy przygotowany cykl wykładów.

Zainteresowani lotami tandemowymi

Dla zainteresowanych lotami tandemowymi istnieje możliwość rezerwacji tandemu. W tym celu prosimy o kontakt telefoniczny z Dagmarą +420 773 296 773.

Zakwaterowanie

Mamy zarezerwowaną Wille Emaus w Komorní Lhotce z 18 łóżkami. Jeżeli wykupimy wszystkie miejsca cena noclegu wyniesie 250 Kč/osoba/noc. W innym przypadku noc kosztuje 500 Kč, więc prosimy o zgłoszenia byśmy zarezerwowali całość.

Gospoda z jedzeniem jest w pobliżu (około 1 km).

Czekamy na wspólne spotkanie. Dalibor Carbol i instruktorzy.

Spotkania są realizowane w ramach mikroprojektu Czesko Polski Paragliding w Beskidach finansowany z OPPS CZ-PL 2007–2013, funduszy mikroprojektu Euroregion Beskidy.

cz-pl
image-13286

Napisane przez

Radosław Kuczyński

Pilot www.elspeedo.pl