Zimowy Ultramaraton 2020 - BiegiGorskie.pl

Zimowy Ultramaraton 2020

6 listopada ruszają zapisy na Zimowy Ultramaraton Karkonoski im. Tomka Kowalskiego. Podejmiecie się zimowego wyzwania?

54 km bieg prowadzi zimą grzbietem całych Karkonoszy. W ubiegłym roku ekstremalne warunki zmusiły organizatorów do skrócenia trasy. Jak będzie w tym roku?
Data biegu to 7 marca. Zapisy potrwają do 12 listopada.

6 listopada ruszają zapisy na Zimowy Ultramaraton Karkonoski. To memoriał Tomka Kowalskiego, który zginął w 2013 roku podczas zimowej wyprawy na Broad Peak.

To już siódma edycja biegu, który rozgrywany jest na dystansie 54 kilometrów. Meta oraz centrum zawodów znajdują się w Karpaczu. Trasa przebiega przez cały grzbiet Karkonoszy, gór, które zimą są nie tylko wyjątkowo piękne ale i bardzo wymagające. Warunki pogodowe w ubiegłym roku okazały się tak ciężkie, że trasa musiała zostać skrócona do 21 km. Było naprawdę ekstremalnie.. Organizatorzy liczą na to, że pogoda w 2020 roku będzie bardziej łaskawa, ale wszystko okaże się przed samym biegiem.

Co roku do udziału w biegu jest dużo więcej chętnych niż dostępnych miejsc. Podobnie może być również przy siódmej edycji. O tym, kto pobiegnie w marcu w ZUKu prawdopodobnie zadecyduje losowanie. Bieg na przestrzeni kilku już lat zyskał miano wyjątkowej imprezy, jak podkreślają uczestnicy. W biegu może wziąć udział tylko 400 zawodników.

Najważniejszą kwestią jest zapewnienie bezpieczeństwa na trasie, ale Organizatorzy podkreślają, że utrzymanie kameralnego rodzinnego klimatu, a co za tym idzie wyjątkowej atmosfery wydarzenia, jest dla nich równie ważne.

Chętnym do udziału w biegu przypominamy, że aby móc przystąpić do zapisów trzeba wykazać dwa ukończone biegi górskie na dystansie minimum maratonu. To wyjątkowy wymóg, który podyktowany jest głównie kwestiami bezpieczeństwa na zimowej, trudnej trasie.

Data biegu to 7 marca 2020. Zapisy potrwają do 12 listopada.

Film z ubiegłorocznej, dość ekstremalnej edycji:

Zapraszamy do obejrzenia wyjątkowej, zimowej galerii zdjęć.

Więcej informacji na stronie: http://ultramaratonkarkonoski.pl/

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*